reklama

GranitePhone od společností Sikur a Archos, jenž je posedlý bezpečností

GranitePhone od společností Sikur a Archos, jenž je posedlý bezpečností
2015-10-15T08:30:39+01:00
• 15. 10. 2015

O pár telefonech, jež mají zabezpečit uživatelská data, jsme již párkrát mohli zaznamenat zprávy. Nyní se však bezpečností firma Sikur spřáhla s výrobcem chytrých zařízení, společností Archos. Spolu se odhodlali dobýt svět pomocí telefonu, jehož zabezpečení bude na velmi vysoké úrovni.

sap1 sap2 sap3 sap4 sap5

Specifikace však nejsou nic extra. Přední panel disponuje displejem o velikosti 5 palců s Full HD rozlišením (1080 x 1920 pixelů) a 8MPx fotoaparát. Pod šasi se ukrývá Snapdragon 615, k němuž byla dodána operační paměť o velikosti 2 GB. Interní úložiště dostalo do vínku pouze 16 GB. Zadní fotoaparát má rozlišení 16 MPx a kapacita baterie činí 2700 mAh.

Vše má být kompletně chráněno, tudíž byl zvolen Granite OS, vytvořený společností Sikur, který běží na Android 4.4.4 KitKat. Multilevel ochranou, jak oficiálně zaznělo, má být myšleno šifrování veškerého obsahu – cloud, zprávy, hovory, úložiště a vůbec, naprosto vše, co by uživatel mohl používat při své práci. Telefon si vybraly i některé vládní a obranné agentury. Cenovka je stanovena na 849 $, což je v přepočtu přibližně 20 240 Kč.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim