reklama

V sousedním Slovensku řádí neoprávněné odesílání SMS

V sousedním Slovensku řádí neoprávněné odesílání SMS
2015-09-03T07:45:36+01:00
• 3. 9. 2015
2

Pokud jste si mysleli, že vám s hloupým telefonem nehrozí žádné neoprávněné odeslání SMS bez vašeho vědomí, pak jste se spletli. Na Slovensku se v uplynulých dnech tento problém rozmohl.

2328919_sms-podvod

Jedná se o problém, kdy jsou bez vašeho vědomí odesílány SMS do zahraničí. To platí i pro telefony, jež nemají žádný operační systém a nemohou tak být zneužity třetí stranou pomocí škodlivé aplikace. Absurdnost dokonce zašla tak daleko, že jsou SMS odesílány i v případě, že jste z telefonu vytáhli SIM kartu. Dokonce nestačí ani zablokování odesílání SMS zpráv.

Prozatím jsou dostupné informace od dvou ze tří slovenských operatorů. O2 zprávy potvrdilo a vyjádřilo se ve smyslu, že tímto problémem bylo postiženo jen málo uživatelů. Orange žádné problémy nezaznamenal a Telekom se prozatím nevyjádřil. Pokud využíváte nějaký ze slovenských tarifů, doporučujeme zkontrolovat aktuální útratu.

Zdroj: mobilmania.azet.sk

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

PavelFlajshans1

3. 9. 2015, 17:32

Co to je za hoax? Jak může mobil odeslat SMS, když nemá SIM kartu, která by jej přihlásila do sítě?
Pokud tento problém existuje, tak je to problém billingu, ale určitě ne mobilu.

Ján Valkovič

VIP 3. 9. 2015, 6:28
Android aplikace

Na 99.9% je to problém O2, naviac tie čísla idú za sebou

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim