reklama

Facebook a Google – notifikace z oblíbené sítě i v Chromu?

Facebook a Google – notifikace z oblíbené sítě i v Chromu?
2015-09-16T07:35:05+01:00
• 16. 9. 2015

Vývojáři už pravděpodobně vědí, že Google Chrome umožňuje webové aplikaci podstrkovat uživateli notifikace, samozřejmě až poté, co je to povoleno samotným uživatelem. To je velmi dobrá funkce pro menší projekty, které si nemohou dovolit například aplikaci pro Android nebo za ní prostě není ochota platit.

2 1

Nicméně to nejsou jediné důvody, proč tohoto způsobu využít. Mnozí uživatelé prostě nechtějí a nejsou nuceni využívat tuto sociální síť ve velké míře a aplikace je pro ně tudíž zbytečná. Hlavně v momentu, kdy webová verze určená pro mobilní zařízení funguje uspokojivě. Pak není důvod, proč měnit své zvyky. Samozřejmě to nese i určité problémy.

Google se snaží přesvědčit i ostatní, aby tuto možnost začali do svých aplikací a API zahrnovat také. Další vadou na kráse mohou být duplicitní notifikace, když například používáte Facebook Lite nebo si prostě jen zajdete občas na webovou verzi, i když máte v telefonu aplikaci. Řešením by mohlo být odchytávání zpráv a předávání si informací mezi samotnými aplikacemi, ačkoliv zprovoznění této možnosti bude dosti náročné.

Takových problému je více a Google má nyní možnost si vyzkoušet, co vše je nutno opravit a přidat, aby i tak velký projekt, respektive služba, mohla využívat v plném rozsahu a bez větších, nejlépe však žádných, problémů API pro Google Chrome. Je vidět, že velké firmy mezi sebou nemusí pořád jen soupeřit, z čehož by mohly plynout jen dobré zprávy pro samotné uživatele.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim