reklama

Apple si nechal patentovat užší sluchátkový konektor

Apple si nechal patentovat užší sluchátkový konektor
2015-09-24T11:30:08+02:00
• 24. 9. 2015
5

Jak už všichni víme, Apple má zálibu v dělání co nejtenčích zařízení,  jak je to pouze možné. Je sice pravda, že tento fakt nedodržel u nových iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Ovšem pokud se nedávný patent stane skutečností, nebude snaha Applu o co nejtenčí zařízení neskutečná.

apple-slim-headphone-640x345

Patent, který byl objeven stránkou Appleinsider, odhaluje plány na vytvoření tenčího sluchátkového konektoru. Jak můžete vidět na obrázku výše, celý konektor bude menší, jelikož se z kulatého tvaru, který dnes známe všichni, stane sluchátkový konektor ve tvaru „D“. To poté umožní Applu udělat ještě tenčí zařízení, než které produkuje právě teď. Ovšem tvrdit, že nový iPhone 7, bude nejtenčí iPhone či zařízení na světě, je zatím hodně předčasné.

Co budou muset uživatelé udělat, je to, že si budou muset koupit nová sluchátka (či redukci), a jejich výběr bude o mnoho menší, jelikož nové porty budou jedinečné. Apple se bude musel hodně dobře zamyslet, jestli tento nový konektor jim bude stát za to, aby změnili to, co dnes normálně funguje.

Zdroj: ubergizmo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Michal Kareš

25. 9. 2015, 16:37

aneb jak z ovcí vytáhnout další peníze.. za tenhle jack bude při nejlepším několik stovek příplatek

+Ondřej Lacuška zasa netreba byť paranoidný…
+ Jiří Bekr je, ale ten logicky nepasuje do 3,5mm jack-u a tento nový podľa všetkého bude pasovať aj do tri a polky… Čiže nové sluchatká budeš môcť používať aj so staršími zariadeniami…

Petr Figala

25. 9. 2015, 3:02

to není pravda, co sem se o tom patentu dočetl, tak nový konektor nebude zpětně kompatibilní..

Ondřej Lacuška (Adrien Angeldust)

24. 9. 2015, 14:09

ja bych za tim spise videl snahu o to aby soucasne prislusenstvi neslo pouzit a clovek si musel koupit nove ktere tam budou pasovat a svoje drahe sluchatka proste vymenit za jeste drazsi

Jiří Bekr

24. 9. 2015, 12:54

A není už na světě dávno 2.5mm Jack?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat