Sensel Morph – interakce a vývoj

Sensel Morph – interakce a vývoj
2015-08-28T06:40:29+02:00
• 28. 8. 2015

Novinkou na portálu Kickstarteru se stal přístroj Sensel Morph. Ten má změnit pohled na periferie, které používáme k ovládání počítačů a chytrých mobilních zařízení. Jeho největší předností je mimo jiné i variabilita.

Od Applu již známe technologii ForceTouch, lze tak dotyk rozdělit na jemný a silný. Tento způsob komunikace mezi člověkem a přístrojem není špatným nápadem a Sensel Morph je toho nyní důkazem. Na obrázku výše si můžete všimnout, že se jedná o přístroj vypadající částečně jako grafický tablet. Hlavní plocha je taktéž oseta mikrosenzory, avšak Morph jich má znatelně více.

V horní části je pak plastový kryt, pod nímž jsou důležité části, jež zajišťují funkčnost. Pokud si tedy přístroj propojíte skrze USB kabel ke svému počítači/laptopu, Bluetooth k iPadu nebo kabely k Arduinu, získáte možnosti, které byly dostupné pouze velmi omezeně.

7ab982bb9080e4fde7f01fa48f8e9800_original

Na GIFu výše, jsou ukázané šablony, jejichž funkce a možnost se velmi různí. Na jedné je klávesnice, mixovací pult, piano nebo grafická deska pro grafické programy. Šablony se díky magnetům lehce přichytí k desce a můžete ji ihned začít používat. Kompatibilita zahrnuje systémy Linux, Mac OSx, Windows 7/8/10 a iOS.

Už nyní je na Kickstarteru shromážděno více než 209 000 $ (více než 5 milionů Kč), přičemž tvůrci potřebovali 60 000 $ (téměř 1,5 milionu Kč). Více o Sensel Morph se můžete dozvědět na stránkách Kickstarteru nebo na těch oficiálních.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat