reklama

Samsung počítá s Windows 10 do tabletů

Samsung počítá s Windows 10 do tabletů
2015-08-25T10:35:48+01:00
• 25. 8. 2015

Chystaný Surface Pro 4 může očekávat konkurenci od Samsungu. Společnost Microsoft jej s největší pravděpodobností oznámí již během říjnové konference, takže jihokorejskému výrobci nezbývá moc času nazbyt. Přípravy nepřímo potvrdil benchmark Geekbench 3 a naposledy také sociální síť Weibo. Redmondský gigant začal po příchodu Windows 10 tlačit na OEM výrobce, což by ve výsledku mohlo přinést oživení řady s Windows zařízeními u Samsungu.

Samsung Microsoft

Model zřejmě dostane 12palcový displej s rozlišením 2560 x 1600 nebo 3840 x 2400 pixelů. Hardwarovou sestavu bude v první linii zastupovat procesor Core M od Intelu, jakožto první procesor na světě postavený díky 14nm výrobní technologii a operační paměť RAM o velikosti 4 GB. Tablet by měl mít tloušťku 6,2 mm, která navíc počítá se schovaným stylusem S Pen. Ten převezme některé funkce z pera dodávaného ke Galaxy Note 5.

Dále celková hmotnost se bude pohybovat okolo hranice 600 gramů a v základu poběží zmiňovaný systém Windows 10. Společnost Samsung zatím drží pevně jazyk za zuby, ovšem zanedlouho začíná veletrh IFA v Berlíně, a tak bychom mohli být svědky nějakého přesnějšího úniku. Pokud nakonec shrneme prozatímní zprávy, lze spíše předpokládat hybridní zařízení než-li jen tablet pro běžného uživatele.

Zdroj: gforgames.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim