reklama

První chytré hodinky s Brailovým písmem

První chytré hodinky s Brailovým písmem
2015-08-05T09:00:46+02:00
• 5. 8. 2015

Chytré hodinky s názvem Dot se zdají, z pohledu specifikací, jako normální chytré hodinky či náramek. Můžeme v nich najít podobnost například s FitBit, nabízí systém pro zasílání zpráv, navigaci, Bluetooth 4.0, alarm a samozřejmě hodinky. Co je však naprosto jiné, je displej. Ten za pomoci čtyřiadvaceti malých pinů může uživateli například hláskovat slova.

Dot_1_x9y1sy

I díky tomu si může vlastník těchto hodinek například přečíst e-knihu, aniž by si musel pořizovat drahá zařízení, jež jsou aktuálně na trhu.

„PĹ™ibliĹľně 90 % nevidomĂ˝ch oslepne po narozenĂ­, bohuĹľel pro nÄ› nynĂ­ neexistuje dostateÄŤná pomoc – ztratĂ­ tak přístup k informacĂ­m velmi rychle, říká spoluzakladatel Dot a CEO spoleÄŤnosti Eric Ju Yoon Kim, „Dot mĹŻĹľe bĂ˝t jejich záchrannĂ© lano, mohou se tak uÄŤit BraillovÄ› pĂ­smu a pĹ™istupovat k informacĂ­m dĂ­ky svĂ˝m prstĹŻm, coĹľ je cĂ­lem.

Nicméně v celém konceptu je menší trhlina, které si jsou samozřejmě tvůrci vědomi, a proto vyvinuli snahu to napravit.

„Tvorba chytrĂ˝ch hodinek s BraillovĂ˝m pĂ­smem pĹ™icházĂ­ s něčím pomÄ›rnÄ› neÄŤekanĂ˝m: NárodnĂ­ federace nevidomĂ˝ch (v USA) odhaduje, Ĺľe pouze 10 % osob zrakovÄ› postiĹľenĂ­ch se uÄŤĂ­ Braillovo pĂ­smo, zatĂ­mco Royal National Institute of Blind People (ve VelkĂ© Británii) má odhad jinĂ˝, konkrĂ©tnÄ› se má jednat aĹľ o mĂ©nÄ› neĹľ 1 %. To je dĹŻvod, proÄŤ se tvĹŻrci zamysleli a do Dot pĹ™idali systĂ©m na nauÄŤenĂ­ se Braillova pĂ­sma.“

Dot má mít velmi dobrou životnost baterie, celkem by měly hodinky vydržet až 10 hodin, což by mělo být dostatečné. Na trh se mají dostat s cenou nepřesahující 300 $ (~ 7 400 Kč). Předobjednávky začínají už v letošním roce.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim