Lenovo přenechá na Motorole design, vývoj a výrobu smartphonů

Lenovo přenechá na Motorole design, vývoj a výrobu smartphonů
2015-08-13T09:33:55+02:00
• 13. 8. 2015
1

Obvykle, když velká společnost pohltí menší, dojde k začlenění menšího subjektu a zůstane jen značka. Zpravidla se tak děje kvůli úspoře nákladů. V případě Lenova došlo k opačnému řešení. Nově bude Motorola zajišťovat design, vývoj a výrobu smartphonů, a to i modelů značky Lenovo.

Motorola-Lenovo-Moto-X-web

Samozřejmě se tak děje kvůli úspoře nákladů a zvyšování zisků. Lenovo tímto krokem dává menší vzkaz, že značka Motorola jen tak nezmizí. Zatím není jasné, jaké změny mohou očekávat koncoví zákazníci. Lenovo jen dodává, že tímto krokem chce docílit rychlejšího a štíhlejšího obchodního modelu, který bude konkurenceschopný, hlavně s ohledem na nízko nákladové výrobce z Asie. Zároveň se tak lépe využije prodejní síla Lenova a Motoroly.

Lenovo má k tomuto kroku pádné důvody. Příjmy v tomto roce sice vzrostly o 3 %, ale zisk se propadl o 51 % na 105 miliónů dolarů. Co se týče mobilní divize, tak zde je ztráta 292 miliónů dolarů před zdaněním. Avšak Motorola přinesla příjmy v hodnotě 1,2 miliard dolarů z celkových 2,1 miliard dolarů.

Samozřejmě vzniká otázka, kdy Lenovo posune prodej modelů od Motoroly na vyšší úroveň. Například nejprodávanější model Moto G není stále dostupný na všech trzích, a to ani v České republice.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak to sa dobre rozhodli… teda nie že by ten dizajn od Motoroly bol neviem ako dobrý, ale dizajn od Lenova sa mi absolútne nepáči.
A teším sa keď si budem môcť Moto X kúpiť aj u nás v nejakom eshope (myslím teraz oficiálnu distribúciu so slovenčinou a zárukou dva roky)…. držím im s tým palce ;-)

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat