reklama

Google vylepšuje beta testování v Obchodu Play

Google vylepšuje beta testování v Obchodu Play
2015-08-03T09:15:24+02:00
• 3. 8. 2015

Až donedávna bylo beta testování aplikací v Obchodu Play vázáno na komunitu na Google+ nebo Google Skupiny, to se však teď mění. Google vyladil nové možnosti, jak mohou vývojáři dostat svou aplikaci mezi beta testery, a to bez většího použití své sociální sítě.

Nově spuštěný otevřený beta systém bude i nadále používat odkazy spojené s Google+ komunitou, naštěstí k ní ale nemusíte být připojeni. Každý s daným odkazem tak může začít s testováním. Vývojáři, mimo jiné, budou moci nastavit limit počtu testerů.

Druhá varianta je skrze emailovou adresu. Tak mohou velmi jednoduše vývojáři přidávat či odebírat uživatele, a to buď jednotlivě, nebo za pomoci CSV souboru, ve kterém je soupiska účastníků. Tento systém se jistě bude hodit pro menší aplikace, bohužel pro větší testování to může být v některých ohledech spíše překážkou.

Standardní uzavřené beta testy budou pokračovat jako obvykle skrze komunitu nebo skupinu, jak je již většina vývojářů zvyklá. Tento způsob se dá také využít k případnému hlášení nedostatků či chyb aplikace.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat