reklama

Google a MIT – algoritmus na odstranění odrazů z fotografií

Google a MIT – algoritmus na odstranění odrazů z fotografií
2015-08-06T09:43:28+02:00
• 5. 8. 2015
1

V oblasti fotografických schopností smartphonů jsme mohli vidět nejrůznější pokusy. Někteří výrobci si pohrávali s 3D snímky, jiní si zkoušeli hrát s hloubkou ostrosti. Nyní zde máme další novinku, která není závislá na použitím hardwaru. Jedná se o algoritmus, jehož cílem je odstranění odrazů při focení. Stojí za ním společnost Google ve spojení s výzkumníky z MIT (Massachusettský technologický institut).

Nová technika je podobná metodě pro vytváření parallax snímků. V podstatě běžný smartphone pořídí několik snímků za sebou, třeba i ve formě videa. Následně algoritmus vyhledává, co je pozadí a co popředí, a po analýze dojde k odstranění odrazu.

teaser-850x330x

Novinka si najde využití například v momentu, kdy pořizujete fotografii přes sklo, v kterém se navíc odráží místnost nebo jiné objekty před ním. Software vyhodnotí celý snímek a poskytne výslednou fotku bez nepěkného odrazu. Tuto techniku lze například použít, když budete fotit přes plot, například v ZOO. Ve výsledku dostanete čistější snímek bez pletiva.

Ačkoliv se na tomto algoritmu stále pracuje, tak již nyní poskytuje celkem výborné výsledky. Kromě výše uvedených pozitiv lze rekonstruovat odraz, díky čemuž lze získat snímek obsahující například místnost před sklem.

odraz

Zatím nevíme, kdy se tato novinka dostane mezi běžné uživatele. Je docela pravděpodobné, že tento algoritmus jednou Google zakomponuje do své aplikace na focení pro Android.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Radoslav Fatura

VIP 5. 8. 2015, 21:04

Parada :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim