reklama

V Trend Micro objevili další chybu v Androidu

V Trend Micro objevili další chybu v Androidu
2015-07-30T20:35:49+02:00
• 31. 7. 2015

Po krátké, velmi krátké pauze, se na scéně objevuje další chyba v Androidu, tentokrát sice není až tak závažná, ale uživatelé by se s ní jistě mohli potrápit více než dost. O co se tedy jedná?

Chyba, díky níž může systém zamrznout nebo spadnout, se ukrývá ve službě Mediaserver. Dá se spustit například MKV souborem, který je upravený, konkrétně jsou k němu přibalena určitá data, jež způsobí pád aplikace a poté i systému – níže můžete následek vidět na videu.

Tato chyba se vyskytuje od Android verze 4.3 (Jelly Bean) až po verzi 5.1.1 (Lollipop). K celému případu se už letos v květnu vyjádřil tým vývojářů systému s tím, že chyba má nízkou prioritu. A co že tedy způsobí?

Například váš telefon může kompletně utichnout. To znamená, že neuslyšíte zvukové notifikace, volání, příchozí SMS atd. Další možností je neodpovídající systém a následné zhroucení. Je to způsobeno přetečením bufferu, jelikož se až do poslední chvíle snaží služba Mediaserver načíst další část souboru.

S touto chybou se však nemusíte setkat jen u mediálních souborů uložených ve vašem interním, případě externím, úložišti. Také prohlížeč Chrome se snaží načíst soubor, jak jinak než skrze službu Mediaserver. Tudíž i díky speciálně vytvořeným stránkám se můžete dostat do pěkných problémů.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim