reklama

Fotky Google – záloha fotografiĂ­ i bez aplikace

Fotky Google – záloha fotografiĂ­ i bez aplikace
2015-07-13T14:22:00+02:00
• 13. 7. 2015

Google poměrně nedávno oddělil Google Fotky od sociální sítě Google+. Dříve samotná aplikace G+ zálohovala pořízené snímky do cloudového úložiště, ale nyní to má „na starost“ aplikace Google Fotky. Pokud jste si ji vyzkoušeli společně s automatickým zálohování, tak odinstalací nedojde ke zrušení nastavení automtického nahrávání fotek do cloudu.

Nedávno na to přišel i redaktor David A. Arnott z Nashville Business News, který si na chvíli vyzkoušel Google Fotky, následně aplikaci odinstaloval, a i přes to byly fotografie zálohovány.

Celý háček spočívá v tom, že samotná aplikace Google Fotky neprovádí zálohování do cloudu. Vše má na starost Google Play Services, kde se také nachází nastavení. Na vlastní kůži jsem se přesvědčil, když jsem deaktivoval Google Fotky na Nexusu 5. I přes to docházelo k zálohování.

Proto nestačí odinstalovat Google Fotky. I po tomto úkonu je nastavení aktivní. Pro deaktivaci musíte jít do aplikace Nastavení Google, následně do sekce zálohování a tam zrušit zálohování fotografií. Případně provést změnu přímo v aplikaci Google Fotky.

Zdroj: thehackernews.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim