reklama

CyanogenMod Installer – nejasná budoucnost

CyanogenMod Installer – nejasná budoucnost
2015-07-14T07:40:38+02:00
• 14. 7. 2015

V roce 2013 byl pĹ™edstaven nástroj CyanogenMod Installer, kterĂ˝ zjednodušuje pĹ™echod na alternativnĂ­ verzi Androidu – konkrĂ©tnÄ› na CyanogenMod. ChvĂ­li dokonce existovala aplikace v ObchodÄ› Play, která byla potĹ™ebná pro tyto Ăşkony. UĹľivatel se jen řídil jednoduchĂ˝m návodem a v podstatÄ› mohl mĂ­t CyanogenMod na svĂ©m zařízenĂ­ bÄ›hem nÄ›kolika desĂ­tek minut, i bez znalosti postupĹŻ pro pĹ™ehrávánĂ­ systĂ©mu.

Samotná aplikace se dlouho neohřála v Obchodě Play a byla odstraněna. Nyní je dostupná jen v podobě instalačního souboru APK na stránce get.cm. Bohužel nejsou podporovány všechny smartphony a tablety, navíc už od 5. března 2014 nebylo přidáno další zařízení.

Zajímala mě budoucnost tohoto projektu, který se nepohnul z místa již přes rok. Ray Walters, Community Support Engineer for Cyanogen Inc., mi sdělil, že v současnosti nejsou plány na rozšíření seznamu podporovaných zařízení. Další smutná zpráva se týká i systému CyanogenMod. V dohledné době nebude dostupná verze založená na Androidu Lollipop skrze tento instalátor, tudíž většina zařízení zůstává na Androidu KitKat.

Nejvyšší dostupná verze je tedy CyanogenMod 11, ale ne pro všechny smartphony. Ray mi sdělil, že pokud chce uživatel vyšší verzi, musí sáhnout po nástrojích na flashování (přehrání systému), nebo se poohlédnout na stránce download.cyanogenmod.org.

Ačkoliv tyto informace nejsou povzbudivé, tak to neznamená konec nástroje CyanogenMod Installer. Podpora nadále pokračuje, přičemž se počítá s opravováním chyb. Smutnou zprávou je, že nejsou v současné době jakékoliv plány na další vývoj.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim