reklama

e-SIM projekt, v němž je zapojen Apple a Samsung

e-SIM projekt, v němž je zapojen Apple a Samsung
2015-07-17T15:05:10+02:00
• 17. 7. 2015
1

V současné době musíte používat SIM kartu svého operátora, a pokud chcete využít služeb jiného, musíte si pořídit další. Tato cesta je zatím velmi neefektivní a pro některé až zbytečná. Nicméně nyní se na světlo světa dostal projekt, jehož cílem je zavést elektronickou SIM kartu, díky níž můžete mezi operátory přepínat během lusknutí prstu.

sim-cards

Na e-SIM spolupracují různé společnosti, mezi které patří již zmíněný Samsung nebo Apple. Ovšem ještě chybí podpora společností, které zajišťují konektivitu s celosvětovými sítěmi. Počítá se například s AT&T, Telefónicou a navíc Deutsche Telekom.

Máme všechny na jednom místě a navíc i Apple a Samsung souhlasí, že budou součástí,“ řekla paní Bouverot. „Pracovali jsme s nimi, i ostatními, na vytvoření nového řešení pro dnešní zařízení a další potřební elektroniku.“

Apple již představil vlastní SIM společně s iPad Air 2, která dovoluje v podstatě totožnou funkci. Bohužel podpora byla pouze v USA a Velké Británii. Nová e-SIM bude potřebovat ještě minimálně rok na své prosazení na trhu. Můžeme tedy doufat, že se tato myšlenka zalíbí i ostatním výrobcům a náš život bude opět o trochu jednodušší.

Zdroj: imore.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

mobilesman

17. 7. 2015, 17:47

ja v tom moc smysl nevidím. … kdo mění sim každý den nebo podobne často ?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim