reklama

Dotekománie doporučuje #99 – zbavte se otravných reklamních telefonátů

Dotekománie doporučuje #99 – zbavte se otravných reklamních telefonátů
2015-07-18T14:15:58+02:00
• 18. 7. 2015

Telemarketing je stále více se rozmáhajícím odvětvím. Takovéto telefonáty nabídek levnější elektřiny, nejlevnějšího paušálu a spousty dalších, jsou pro většinu lidí obtěžující. Pokud se jich chcete zbavit, pak pro vás máme doporučení na aplikaci, která vás před nimi ochrání.

annoyingphone

Můžu to zvednout? Je originální názvem aplikace, jež vám ukáže, zdali se jedná o otravný telefonát. Aplikace funguje velmi jednoduše, a to přesně tak, že ve chvíli, kdy vám volá neznámé číslo, které nemáte uložené v kontaktech, ukáže se na displeji informace o daném čísle z databáze. Informace obsahuje text o tom, zdali je číslo obtěžující, anebo se jedná o například vaši banku apod. Hodnocení čísla určují sami uživatelé, proto by se nemělo stát, že se číslo ukáže jako neobtěžující při telemarketingu. Uživatelské rozhraní je přívětivé a na první pohled pochopitelné.

Screenshot_2015-07-09-21-53-30 Screenshot_2015-07-09-21-53-39

Na úvodní obrazovce vidíte v podstatě všechny statistiky o již zablokovaných telefonátech, o vašem nastavení a další. Taktéž je zde velmi důležitá položka „Databáze a aplikace“, protože z ní se získávají informace o čísle, i když jste off-line. Doporučuji mít databázi neustále aktualizovanou. V horním menu nalezneme tlačítko pro manuální vyhledání čísla a vedle pak tlačítko pro vstup do nastavení.

Screenshot_2015-07-09-21-54-15 Screenshot_2015-07-09-21-54-11

V horní liště je vypsáno několik kategorií, pro rychlé přepínání mezi přehledem, historii volání, blokovaní volání a privátním bloklistu, kam lze zadávat vlastní čísla, jež nechcete, aby se vám dovolala. V nastavení toho nalezneme mnoho, v obecném nalezneme možnost stahování recenzí čísla automaticky a možnost vypnutí zasílání statistik. Navíc je v této části umístěno nastavení pro databázi určité země. Nastavení ochrany nabízí automatické blokování volání s negativním hodnocením, blokování volání ze skrytých čísel a blokování volání, pokud číslo nemáte v kontaktech (tuto možnost nedoporučuji využívat, protože se vám nedovolá např. řidič zásilkové služby atd.).

Aplikace vás dokáže chránit i před odchozími hovory, např. na předražené linky. Jako poslední máte možnost nastavení notifikací, pokud budete chtít, aplikace může pracovat zcela automaticky, aniž byste o ní věděli.

Screenshot_2015-07-09-21-53-46 Screenshot_2015-07-09-21-53-58

Výstřižek

Je velmi důležité, že aplikace vyžaduje přístup k vašim kontaktům, aby dokázala rozpoznat neuložené a ověřené kontakty. Aplikace Můžu to zvednout? je ke stažení zcela zdarma a bez in-app plateb pro operační systém Android.

logo-app Můžu to zvednout? Mister Group s.r.o. Zdarma ANDROID

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat