reklama

Android TV – systém i služby, které znáte ze smartphonů a tabletů

Android TV – systém i služby, které znáte ze smartphonů a tabletů
2015-07-02T09:04:55+02:00
• 2. 7. 2015
3

Všechny filmy světa v televizi s OS Android TV

Nestačí vám jenom lehnout si k televizi a tupě zírat na programy, které zrovna běží na televizních stanicích? Chcete si prostě jenom vzít do ruky ovladač a pustit si film podle nálady, ať už je to krvavá řež se Stallonem nebo Megan Fox bojující proti obřím robotům v proklatě krátké minisukni?

17296524982_6e2513e9dd_h

Nebo se chcete inspirovat a pustit si film podle hodnocení jiných diváků? Tohle všechno je možné mít na luxusně velké obrazovce díky operačnímu systému Android TV, který je vůbec poprvé vyvinut speciálně pro televizní obrazovky. Vše tak máte k dispozici z pohodlí gauče pouze s dálkovým ovladačem v ruce.

V Google Play Store si jen na několik kliknutí můžete koupit nebo vypůjčit vaše oblíbené filmy. Podporovány jsou i aplikace videoslužeb Banaxi, Google Play Movies či Vimeo a YouTube. Pro pokročilé diváky, kteří si nevystačí s mainstreamovou filmovou tvorbou, pak doporučujeme aplikaci FilmBox Live, která za pouhých 129 Kč měsíčně nabízí přístup ke stovkám nezávislých a artových filmů.

16232204814_227147ac05_k

Menu se prochází dálkovým ovladačem s touchpadem, ale je možné využít i ovládání hlasem nebo pomocí QWERTY klávesnice na druhé straně ovladače.

Philips, výrobce televizí s OS Android TV, ohlásil příchod svých televizí s novým operačním systémem na český trh na červenec tohoto roku. Více než dvě třetiny nových modelů pro rok 2015 budou mít novou verzi operačního systému Lollipop upravenou pro užívání v TV a to včetně nižších řad, které budou k dostání za příznivou cenu.

Hry z Google Play můžete hrát i na televizích

Androidí hry bude možné si vychutnat i na televizi, a to díky novému operačnímu systému Android TV, který je vůbec poprvé vyvinut speciálně pro luxusně velké televizní obrazovky.

19287479822_6bea6d4567_z

V hraní hry rozehrané na mobilu při cestě autobusem je možné jednoduše pokračovat na gauči před televizí. Jedna hra s uloženým postupem tak bude dostupná na mobilu, tabletu a nově i televizi. A vždy přizpůsobená rozlišení daného zařízení. Na televizi s operačním systémem Android TV lze snadno navázat třeba na rozjetý závod vodních skútrů ve hře Riptide GP.

Mezi další hry přizpůsobené k hraní na televizních obrazovkách patří třeba závody Asphalt 8, populární logická platformovka Badland a pro sportovní nadšence je k dispozici Real Football.

Na hraní jednoduchých oddychových her tak není nutné vlastnit drahou konzoli. Díky připojení televize k internetu je možné hrát hry po síti společně s přáteli. Zábavu z hraní navíc umocní rozlišení UltraHD na některých televizích. Pro lepší zážitek určitě není od věci dokoupit k televizi gamepad nebo klávesnici.

Philips, výrobce televizí s OS Android TV, ohlásil příchod svých televizí s novým operačním systémem na český trh na červenec tohoto roku. Více než dvě třetiny nových modelů pro rok 2015 budou mít novou verzi operačního systému Lollipop upravenou pro užívání v TV a to včetně nižších řad, které budou k dostání za příznivou cenu.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

mobilesman

3. 7. 2015, 20:49

Android tv je k ničemu

Michal Pelc

2. 7. 2015, 17:27

Kdo nechce tuto značku, tak může zkusit třeba Sony. Ty mají 100% nových televizi postavených na Android TV.

Radim Stehlík

2. 7. 2015, 9:37

škoda že zde tak reklamou prosazovaný Philips je již několik let totální hnůj někde z malajsie… Ale spousta lidí si to koupí

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim