Španělské BQ podruhé vsadilo na Ubuntu

Španělské BQ podruhé vsadilo na Ubuntu
2015-06-06T07:25:46+02:00
• 6. 6. 2015
2

Operační systém Ubuntu, který se doposud mezi silnou konkurenci nijak výrazně neprosadil, využila společnost BQ a nasadila jej již u druhého zařízení ve svém produktovém portfoliu. Poprvé si platforma od Canonicalu odbyla premiéru v únoru u modelu Aquaris E4.5 Ubuntu Edition. Novinka s názvem Aquaris E5 HD Ubuntu Edition bude sice ve srovnání větší, ale španělský výrobce mohl klidně zvolit mnohem výkonnější prvky výbavy.

BQ Aquaris E5 HD Ubuntu Edition

V čele zaujímá místo 5palcový IPS displej s HD rozlišením a 5megapixelová kamerka. Uvnitř zajišťuje výkon čtyřjádrový procesor od MediaTeku taktovaný na frekvenci 1,3 GHz po boku 1GB operační paměti RAM. Interní úložiště má velikost 16 GB, přičemž můžeme očekávat možnost jejího rozšíření paměťovou microSD kartou. Do zad byl zabudován 13megapixelový fotoaparát nebo duální přisvětlovací LED dioda.

Ze zbývajících funkcí stojí především za zmínku dual-SIM. Pokud se zajímáte o podporu sítí 4. generace, tak vás bohužel zklameme, jelikož telefon je nepodporuje. Následně menší zklamání také vyvolává poměrně vyšší cena, která vychází na 199,90 eur (tj. cca 5 474 Kč bez daně). V rámci Evropské unie začne prodej od druhé poloviny tohoto měsíce přes oficiální internetový obchod výrobce.

Zdroj: insights.ubuntu.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Ladislav Reško (Djlaro)

6. 6. 2015, 16:42

Není to špatný systém ale jak je to s aplikacemi ? Na klasické PC verzi jich také moc není . Je pravda že i ta cena je neúměrná dle výbavy .

Michael Bohacek

6. 6. 2015, 19:37

systém je stále nový takže aplikací je opravdu málo, ale až přijde nové unity 8 i na desktop, měly by se spouštět aplikace jak v desktopu i v mobilech stejně jako ve windows 10
https://uappexplorer.com/

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat