reklama

Panasonic Lumix CM1 – nový hybrid mezi fotoaparáty

Panasonic Lumix CM1 – nový hybrid mezi fotoaparáty
2015-06-20T13:45:49+02:00
• 20. 6. 2015
2

Mobilní trh se oficiálně dočkal dalšího hybridního fotoaparátu, který má tentokrát na svědomí společnost Panasonic. Pokud srovnáme jejich nový model Lumix CM1 s podobným zařízením od jihokorejského Samsungu, tak jednoznačně bude mít mezi nimi rozhodující slovo prodejní cena. Jeho odhalení sice proběhlo již začátkem roku během veletrhu CES v Las Vegas, ale až nyní zamíří k prvním zákazníkům ve Spojených státech.

Panasonic Lumix CM1 (1)

Hlavním lákadlem je 20megapixelový fotoaparát, jehož senzor měří rovný 1 palec a zvládá točit videa ve 4K kvalitě. K zachycování různých záznamů rozhodně využijete několik předinstalovaných aplikací. V poměrně objemném těle si vysloužil místo čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 od Qualcommu s taktovací frekvencí 2,3 GHz, 2GB operační paměť RAM a 16GB úložiště rozšiřitelné paměťovou microSD kartou.

Displej o velikosti 4,7 palce dosahuje na rozlišení 1 080 x 1 920 pixelů, což dohromady dělá slušnou hodnotu pixelů, a to 469 PPI. Softwarovou výbavu zajišťuje Android 4.4 KitKat. Nicméně do budoucna lze počítat s aktualizací. Mezi ostatními prvky výbavy nechybí podpora sítí 4. generace či WiFi. Nakonec nesmíme zapomenout zmínit prodejní cenu, kterou výrobce nikoho nepotěší. Počítejte tedy s 1000 dolary (tj. cca 24 062 Kč bez daně).

Panasonic Lumix CM1 (1) Panasonic Lumix CM1 (2)

Zdroj: slashgear.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

A místo xenonu dají led? :-D

Pavel Škoda

20. 6. 2015, 14:01

A celé to zabily baterií o velikosti 2300mAh v těle o šířce 2cm :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat