reklama

Dowell Launcher – Samsung chce pomoci lidem s postižením horních končetin

Dowell Launcher – Samsung chce pomoci lidem s postižením horních končetin
2015-06-30T08:51:30+01:00
• 30. 6. 2015

Pro smartphony se systémem Android najdeme mnoho launcherů, díky kterým můžeme rozšířit základní funkcionalitu o nové prvky, nebo můžeme změnit kompletně celou podobu systému. Někteří vývojáři slibují chytré funkce – například se launcher přizpůsobuje tomu, kde se nacházíte, nebo kolik je hodin. V Samsungu, respektive v Samsung Software Membership, vytvořili launcher Dowell, na kterém spolupracovali profesoři ze Seoul National University.

dowell

Dowell je designován hlavně pro uživatele s postižením horních končetin. Nezáleží, jestli se postižení týká kompletního ochrnutí nebo snížené pohyblivosti prstů. Dowell launcher má zjednodušit ovládání na takovou úroveň, aby uživatelé neměli sebemenší problém s používáním smartphonu, či tabletu.

Dowell_SmartDevice_Main_6

Novinka je připravena na použití s příslušenstvím, jako jsou různá polohovací zařízení a webkamery s podporou USB. Po instalaci launcheru Dowell stačí propojit obě zařízení přes USB OTG kabel.

Watermark_Inside_Title-Image_0420_v1

Nejedná se o jen o rozšíření možností ovládání. V Samsungu se zaměřili i na grafickou podobu, gesta a zjednodušení základních povelů. Ukázku můžete vidět na videu níže.

Další informace získáte na stránce do-well.github.io. Samotná aplikace zatím není k dispozici ke stažení, ale dá se počítat s tím, že nebude placená. Otázka je, jestli nebude ze začátku vázaná jen na zařízení od Samsungu.

Zdroj: global.samsungtomorrow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim