reklama

BlackBerry „Prague“ – prvnĂ­ Android? aktualizováno

BlackBerry „Prague“ – prvnĂ­ Android? [aktualizováno]
2015-06-19T07:18:04+01:00
• 19. 6. 2015

Aktualizováno 19. 6.

Není to tak dlouho, co se objevila spekulace kolem přechodu BlackBerry na operační systém Android. Nyní se poprvé dozvídáme o zařízení, které by mělo být vybaveno systémem od Googlu. Kódové označení novinky má být BlackBerry „Prague“. Nebude se jednat o top model, spíše bude zapadat do nižší třídy. Novinka by měla být postavena na smartphonu BlackBerry Z3, který nabízí 5palcový displej s qHD rozlišením, Snapdragon 400 a 1 GB RAM.

Původní článek 15. 6.

MobilnĂ­ trh se dá rozdÄ›lit na dvÄ› Ă©ry svĂ© existence – pĹ™ed a po uvedenĂ­ iPhonu. Z let minulĂ˝ch existuje uĹľ jen pár spoleÄŤnostĂ­ a jen nÄ›kterĂ˝m se daří v boji s konkurencĂ­. MĹŻĹľeme zavzpomĂ­nat na Ericsson, Nokii ÄŤi Siemens. Firmy nezmizely, jen se soustĹ™eÄŹujĂ­ na jinĂ© produkty neĹľ na ty mobilnĂ­. Za poslednĂ­ho mohykána se dá povaĹľovat BlackBerry, dříve jsme znali tohoto vĂ˝robce pod oznaÄŤenĂ­m RIM.

World_Wide_Smartphone_Sales_Share

Bohužel se tomuto výrobci nedaří jako v minulosti. Ve své době BlackBerry okupovalo kolem 20 % trhu v rámci prodejů. Zastoupení smartphonů se pohybuje dnes pod hranicí jednoho procenta. Z tohoto a dalších důvodů se nyní ve firmě zvažují kroky, které by mohly vrátit výrobce do hry.

Zdroj, kterĂ˝ nechtÄ›l bĂ˝t jmenován, prozradil, Ĺľe se pĹ™ipravuje pĹ™echod BlackBerry na systĂ©m od Googlu – tedy na Android. Má se jednat o dlouhodobĂ˝ plán, kterĂ˝ by mÄ›l zvýšit prodeje smartphonĹŻ tĂ©to znaÄŤky. V tuto chvĂ­li nenĂ­ jasnĂ©, jestli nakonec dojde k tomuto kroku a kdy vĹŻbec.

Zahraniční redakce se dotázaly na tyto kroky BlackBerry i Googlu, avšak ve vyjádření odmítli zástupci cokoliv komentovat.

Zdroje: reuters.com, phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim