reklama

Virtuální realita, YouTube, Expeditions a JUMP Google I/O 2015

Virtuální realita, YouTube, Expeditions a JUMP [Google I/O 2015]
2015-05-29T10:10:01+02:00
• 29. 5. 2015

Na včerejším Google I/O 2015 bylo představeno mnohé. Avšak co bylo minulý rok bráno jako experiment a sranda, je nyní poměrně slušná hračka pro více než milion uživatelů. Ano, přesně tak, nemluvím o ničem jiném než o Cardboard od Googlu. Ten se dočkal řady změn – podpory iOS zařízení nebo většího displeje. S tím souvisí i projekt Expedice (Expeditions chcete-li), jenž by měl zajistit celé třídě krabici s telefony a Cardboardy pro žáky a tablet pro učitele. Mezi poslední novinku patří projekt JUMP, jehož hlavní účel spočívá v zachycení 360° videa pomocí více kamer postavených do tvaru kruhu.

google-carboard-2015

Nejdříve si probereme, co se změnilo u Cardboard. Od vypuštění tohoto projektu zde máme mnoho a mnoho aplikací, které můžete využít k zábavě, a nyní se počítá s mnohem větším přírůstkem, než kdy dříve, a to hned z více důvodů. Prvním je podpora iOS zařízení, druhým podpora až 6palcových telefonů a třetím značné zjednodušení používání Cardboard, kde z 12 nutných kroků k plné funkčnosti jsou v nové verzi potřeba jen tři. Dále bylo také vylepšeno akční tlačítko na boku.

Google-IO-2015-expeditions1

Nyní k programu Expedice, který částečně souvisí i s novou verzí Cardboard. Tento program je určen pro třídy na školách, kterým bude pomáhat poznávat nejen okolní svět. Žáci se tedy budou moci podívat na stejné místo v jednu chvíli. Prakticky jen stačí, aby učitel na svém tabletu zvolil místo, a díky synchronizaci všech zařízení mohou žáci sledovat i něco, co by ze školních lavic šlo asi jen těžko.

Google-IO-2015-gopro-jump

Projekt JUMP je úplná novinka od Googlu, jejímž cílem má být povzbudit všechny kreativní lidi k zachycení 360° videa na více propojených kamer. Vše bylo prezentováno na šestnácti GoPro kamerách umístěných do kruhu, přičemž byl vytvořen i speciální algoritmus, jenž zajistí, aby pořízené záběry byly použitelné. Tento projekt je zatím v začátcích, avšak jeho představení mělo jediný účel. Přilákat další účastníky, a to jak velké firmy, tak i obyčejné lidi, kteří s tím budou moci pracovat. Další dobrou zprávou je, že Google vede projekt jako open-source, což jistě potěší mnoho vývojářů.

Ještě zbývá odpovědět na otázku, co s tím má společného služba YouTube. Ta bude jako vždy zajišťovat kompatibilitu a funkčnost všech představených novinek, co se týká přehrávání natočeného materiálu.

Zdroje: androidauthority.com, venturebeat.com, venturebeat.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim