reklama

Samsungu unikl tablet SM-T561 pro nenáročné

Samsungu unikl tablet SM-T561 pro nenáročné
2015-05-28T09:50:22+02:00
• 28. 5. 2015

Schvalovací dokument týkající se funkce Bluetooth potvrzuje únorové spekulace kolem připravovaných tabletů od společnosti Samsung. Mělo by jít o několik cenově dostupných zařízení, která dostanou podprůměrnou výbavu. Jeden z uniklých modelů má označení SM-T561 a ten již dříve také prošel grafickým benchmarkem GFXBench. Jihokorejský výrobce bude chtít nasadit co nejširší dostupnost, aby si upevnil postavení mezi konkurenčními výrobci, tudíž český trh nemusí být ošizen.

samsung

Seznam specifikací modelu SM-T561 připisuje 9,7palcový displej s rozlišením 1 290 x 800 pixelů. Hardwarovou stránku zastupuje čtyřjádrový procesor SC8330 od firmy Spreadtrum taktovaný na frekvenci 1,3 GHz a operační paměť RAM o velikosti 1,5 GB. Vnitřní paměť nabídne kapacitu 8 GB, ale možnost jejího rozšíření se asi dozvíme až později. Uživatelé uvnitř zřejmě využijí systém Android v předinstalované verzi 5.0 Lollipop. Ovšem samozřejmostí je přítomnost nadstavby TouchWiz v neznámé verzi.

V současné chvíli můžeme z ostatních funkcí potvrdit pouze Bluetooth 4.0. Fotoaparát nebo přední kamerka není součásti výpisu z databáze GFXBench. To neznamená, že tablet nakonec nebude mít žádný záznamový senzor. Testem mohl projít přístroj, který byl teprve v rané fázi vývoje. Co se týče oficiálního představení,  získaná Bluetooth certifikace bývá často předzvěstí brzkého odhalení. Zbývá doufat v rozumně nastavenou hranici u doporučené ceny.

Samsung SM-T561

Zdroj: sammobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim