reklama

Prodeje smartphonů – Android si pohoršil v EU (EU5)

Prodeje smartphonů – Android si pohoršil v EU (EU5)
2015-05-12T07:10:41+02:00
• 12. 5. 2015

Mobilní operační systém od Googlu dominuje v mnoha statistikách, zejména díky dostupnosti produktů. Taktéž můžeme připočíst i různorodost smartphonů, díky čemuž si může každý zájemce vybrat podle svého.

Ačkoliv je stále jedničkou na mnoha trzích, v prvním kvartálu tohoto roku mírně ztratil na procentuálním zastoupení prodaných zařízení v porovnání s minulým rokem. Tento závěr se dá odvodit z analýzy společnosti Kantar Worldpanel ComTech.

Konkrétně si pohoršil o 3,1 % oproti minulému roku v rámci EU5 – 5 největších evropských zemí (Velká Británie, Německo, Francie, Itálie a Španělsko). Naopak systémy iOS a Windows Phone si připsaly narůst o 1,8 %. Tudíž druhou nejprodávanější platformou je iOS (20,3 %) a třetí je Windows Phone s 9,9 %.

eu5

Pokud se podíváme na data zaměřující se na trh v USA, můžeme vypozorovat, že v tomto případě došlo k opačnému efektu. Apple si pohoršil o 0,2 %, Windows Phone o 0,1 % a Android si připsal růst 0,2 %. Nejcitelnější ztrátu utrpěl Android v Číně (-8,0 %) a největší navýšení zaznamenal v Japonsku (10,2 %). U Applu je to zcela naopak, v Číně vzrostl prodej o 9,2 %, v Japonsku poklesl o 12,5 %.

china

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim