reklama

Google testuje Transkodér pro pomalá připojení

Google testuje Transkodér pro pomalá připojení
2015-05-07T07:13:55+02:00
• 7. 5. 2015

Ačkoliv se v mnoha zemích horlivě pracuje na rozšiřování rychlého mobilního připojení k internetu, stále existují obrovské oblasti, které jsou závislé na pomalejším připojení. Konkrétně u nás se operátoři předhánějí v pokrytí technologií LTE, avšak země jako Indonésie jsou stále z větší části odkázané na 2G technologie.

Version_5

Z tohoto důvodu se Google pustil do vytvoření experimentální technologie, která umožní rychlejší přístup na webové stránky skrze mobilní telefony. Novinka se jmenuje „Transkodér pro pomalá připojení“. V podstatě se jedná o konvertor webových stránek – optimalizuje obsah a odstraňuje nepotřebné obrázky, či informace. Dle Googlu umožňuje načíst stránku 4x rychleji a využití dat je o 80 % menší. K tomu dodává, že administrátoři webových stránek mohou zaznamenat i 50% nárůst počtu zobrazení.

Tato novinka se aktivuje po identifikaci pomalého mobilního připojení. V tuto chvíli je k dispozici pro 88 miliónů lidí v Indonésii. Až jak dopadne experiment, bude rozhodnuto o pokračování tohoto projektu.

Screenshot

Pokud chcete vidět, jak by vypadaly stránky optimalizované skrze Google Transkodér, stačí doplnit do níže uvedeného odkazu váš požadovaný web. Následně otevřete sestavený odkaz v Chromu. Stránka se automaticky přepne do mobilního zobrazení.

http://icl.googleusercontent.com/?lite_url=[URL_WEBU]

Zdroj: googleasiapacific.blogspot.ro

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim