reklama

Dotekománie doporučuje #91 – Staňte se znalcem vína

Dotekománie doporučuje #91 – Staňte se znalcem vína
2015-05-16T15:38:18+01:00
• 16. 5. 2015

S jarem přichází i doba, kdy si spousta z nás začne dopřávat odpočinku na čerstvém vzduchu. K těmto aktivitám patří popíjení piva a vína. Jestliže chcete okolí překvapit svými znalostmi o daném víně, pak vám doporučujeme aplikaci Wine guide.

unnamed_result

Wine guide neboli Průvodce vínem vám přinese velmi dobrý přehled. Aplikace je vedena velmi jednoduchým stylem a rozhodně nečekejte vymoženosti v podobě animací, či pastelových barev z Material Designu. Při otevření v aplikaci nalezneme hned několik položek, dle kterých lze daná vína vyhledat. Vybrat si můžete hledání podle kraje, kde je víno pěstováno, při klepnutí na určitou oblast se dozvíte, v čem tkví vlastnosti vína z této oblasti. Pokud budu konkrétní, tak např. v mikulovské podoblasti nalezneme informace o výměře vinic, kolik vinařských obcí a tratí zde nalezneme.

unnamed (4)_result unnamed (2)_result

V nabídce jsou umístěny položky rozdělené i dle odrůd, ale nejvíce asi využijete hledání podle jména. Pokud si uživatel zadá název vína, je téměř okamžitě nalezeno. V celkovém popisu jsou napsány základní informace o charakteristice vína např., zdali se jedná o plné nebo středně plné víno apod. K tomu uvidíte i jak dané hrozny vypadají na velké fotce pod názvem. Níže je již popis o šlechtění, růstu atd. Navíc můžete ocenit i informace o sklizních a celkové úspěšnosti vína. Aplikace nabízí i možnost nastavení, zde máte na výběr český jazyk nebo angličtinu. Autoři nezapomněli na možnost zvětšit písmo, což je žádoucí na telefonech s většími displeji.

 unnamed (1)_result unnamed (3)_result

Aplikace je dostupná pouze pro Android, pro uživatele iOS se v iTunes nachází velmi podobná aplikace jménem Víno na dotek.

logo-app Průvodce vínem LWi s.r.o. Zdarma ANDROID logo-app Víno na dotek Developer Zdarma iOS

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim