reklama

Dotekománie doporučuje #90 – Internet pod kontrolou

Dotekománie doporučuje #90 – Internet pod kontrolou
2015-05-09T13:39:34+02:00
• 9. 5. 2015
1

Chytrá zařízení již zdaleka neslouží jen k telefonování a psaní SMS zpráv. Mnoho uživatelů svá zařízení již využívá i jako pracovní nástroje pro vyřizování emailů, čtení aktualit, či ke stahování. Pokud chcete mít dokonalý přehled o aktuální rychlosti vašeho připojení, pak vám s tím pomůže aplikace Internet Speed Meter.

unnamed_result

Aplikace Internet Speed Meter vám ukáže, jak rychle vaše zařízení stahuje data a to v určitou chvíli. Pokud například čekáte, až se vám načte webová stránka, ale nemáte dostatečný signál, může se stát, že se nedočkáte. Místo čekání můžete sledovat, zdali vaše zařízení vůbec nějaké data přijímá, což vám napomůže řešit daný problém.

DFG_2015-05-09-13-01-08 DFG_2015-05-09-13-01-16 DFG_2015-05-09-13-01-22

Informace o právě stahovaných datech se ukazuje v notifikační liště, rychlost je psána v jednotkách, které si můžete zvolit v nastavení. Aplikace však nenabízí jen ukazatel rychlosti stahování, ale taktéž kompletní informace o dnech v měsíci, kolik jste stáhli dat přes Wi-Fi nebo mobilní připojení od vašeho operátora. Nutno podotknout, že nastavení pro uživatele je velmi mnoho a zde musím pochválit autory za lokalizaci aplikace do češtiny, protože vám nastavování značně ulehčí, pokud nepatříte mezi znalé v oblasti IT.

DFG_2015-05-09-13-01-19 DFG_2015-05-09-13-01-13 DFG_2015-05-09-13-01-10

Pokud se po čase stane, že budete chtít své statistiky vynulovat, můžete tak jednoduše učinit pomocí tlačítka reset v nastavení. Pro uživatele s omezeným tarifem pro data (FUP), se v aplikaci nachází volba pro zvolení začátku data obnovy FUP s možností následného zablokování mobilního připojení. Pokud se vám nelíbí tmavá verze, lze si zvolit barvy dle svých představ.

Internet Speed Meter je ke stažení ve verzi zdarma a placené, za kterou zaplatíte 74 Kč. Dostupnost je prozatím pouze pro operační systém Android.

logo-app Internet Speed Meter Lite DynamicApps Zdarma ANDROID logo-app Internet Speed Meter DynamicApps 1,25 US$ ANDROID

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

mam kupene uz viac ako polrok a zatial ok.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat