reklama

Google I/O 2015 – Volitelná oprávnÄ›nĂ­ u aplikacĂ­ spekulace

Google I/O 2015 – Volitelná oprávnÄ›nĂ­ u aplikacĂ­ [spekulace]
2015-05-09T12:34:13+02:00
• 9. 5. 2015

V roce 2013 se spekulovalo o volitelnĂ˝ch oprávnÄ›nĂ­ u aplikacĂ­ v rámci systĂ©mu Android. NáslednÄ› byla objevena moĹľnost, jak toho docĂ­lit v Androidu 4.3 skrze skrytou nabĂ­dku. Google se k tomu vyjádĹ™il, Ĺľe se jedná o nastavenĂ­ využívanĂ© pĹ™i vĂ˝voji systĂ©mu a nenĂ­ urÄŤeno pro běžnĂ© uĹľivatele. NáslednÄ› u Androidu 4.4 tuto moĹľnost skryl, ale opÄ›t se našel zpĹŻsob, jak se k tĂ©to novince dostat – App Ops.

2015-05-09 10.29.59_framed

Základním smyslem App Ops je možnost ovlivnit, k čemu může mít aplikace přístup. V současnosti čistá verze Androidu není zcela připravena na tento způsob výběru oprávnění. V některých případech může takový zásah zapříčinit nestabilitu aplikací či systému. Avšak jiné, většinou komunitní verze systému, nabízejí takovou možnost. U nich spíše dochází k podvržení informací, jehož důsledkem je, že aplikace dostává nesprávná data.

Zveme vás na Google I/O Extended 2015

Podle člověka obeznámeného s vývojem Androidu dojde k představení možnosti volitelnosti oprávnění u aplikací již letos na vývojářské konferenci Google I/O 2015 v San Francisku. Mohli bychom díky tomu rozhodovat, jestli konkrétní aplikace bude mít přístup například k fotografiím, kontaktům či k lokaci.

Ze známých informací a spekulací se dá odhadovat, že se bude jednat o výraznou novinku připravovaného systému Android M. Možná bude souviset s Androidem pro Práci.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim