reklama

Porta├▒a – Cortana na Androidu v pod├ín├ş italsk├Żch hacker┼»

Porta├▒a – Cortana na Androidu v pod├ín├ş italsk├Żch hacker┼»
2015-04-22T14:30:19+01:00
ÔÇó 22. 4. 2015
4

Italsk├í skupina hacker┼», kter├í si ┼Ö├şk├í OrangeSec, zprovoznila jakousi portaci hlasov├ę asistentky Cortana na Androidu. I p┼Öes n├ízev┬áPorta├▒a se ov┼íem nejedn├í o skute─Źnou portaci, nap┼Ö├şklad nem┼»┼że b├Żt integrov├ína do Android aplikac├ş, jako je tomu u Windows Phone. Dal┼í├ş nev├Żhodou┬áje jazykov├ę omezen├ş pouze na ital┼ítinu.

Minul├Ż m─Ťs├şc agentura Reuters sd─Ťlila, ┼że Microsoft pr├Ż do konce roku vyd├í pro Android i iOS ofici├íln├ş aplikaci Cortana, kter├í p┼»jde st├íhnout p┼Öes Google Play a App Store. Skupince Ital┼» tato lh┼»ta p┼Öi┼íla z┼Öejm─Ť p┼Ö├şli┼í dlouh├í, a tak si Cortanu na Androidu zprovoznili sami s p┼Öedstihem.

Hi-im-Porta├▒a

K p┼Öipojen├ş pou┼ż├şvaj├ş OrangeSec hardwarovou proxy, d├şky kter├ę se i bez povolen├ş dostanou k server┼»m, odkud ─Źerpaj├ş data. Kv┼»li nutnosti p┼Öistupovat takto k dat┼»m je zapot┼Öeb├ş b├Żt neust├íle online. K dispozici maj├ş tak├ę vlastn├ş SSL certifik├íty a vyu┼żit je tak├ę┬áDNS spoofing. Na n├ísleduj├şc├şm videu si lze prohl├ędnout uk├ízku portace z akce┬áDroidcon 2015, kter├í se konala v It├ílii p┼Öed n─Ťkolika dny. Video je namluven├ę v ital┼ítin─Ť, jednotliv├ę sn├şmky v prezentaci na pozad├ş jsou ale anglicky, a tak lze alespo┼ł ─Ź├íste─Źn─Ť n─Ť─Źemu porozum─Ťt. Cel├ę video ukazuje v├şcem├ęn─Ť pouze zp┼»sob fungov├ín├ş a tak├ę n─Ťkter├ę p┼Ö├şkazy, kter├Żm Porta├▒a rozum├ş.

Zdroj: geek.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, nad┼íenec do technologi├ş v┼íeho druhu a milovn├şk mobiln├şho focen├ş. R├íd se pod├şl├ş na beta testov├ín├ş a p┼Öekladu softwaru.

Komentáře

Libor Folt├Żnek

22. 4. 2015, 16:38

Jen sebevrah si nainstaluje podobnou aplikaci, ta mus├ş cht├şt neskute─Źn├í opr├ívn─Ťn├ş a d├ít to apce od pir├ít┼»? ┼á├şlenost

David Pilař

22. 4. 2015, 20:51

Nen├ş to voln─Ť ke sta┼żen├ş, ┼ílo jen o to uk├ízat ─Źeho lze jen s takov├Żmto vybaven├şm doc├şlit, zda se bude tato portace d├íle vyv├şjet se nev├ş, ka┼żdop├ídn─Ť krom─Ť OrangeSec k tomu nem├í z┼Öejm─Ť nikdo jin├Ż p┼Ö├şstup, je zapot┼Öeb├ş m├şt hardwarovou proxy + ty jejich upraven├ę certifik├íty.

Libor Folt├Żnek

23. 4. 2015, 8:29

Tak takhle jo :)

Vladimir Flegl

22. 4. 2015, 16:04

to vypada hodne pekne

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim