reklama

Portaña – Cortana na Androidu v podání italských hackerů

Portaña – Cortana na Androidu v podání italských hackerů
2015-04-22T14:30:19+01:00
• 22. 4. 2015
4

Italská skupina hackerů, která si říká OrangeSec, zprovoznila jakousi portaci hlasové asistentky Cortana na Androidu. I přes název Portaña se ovšem nejedná o skutečnou portaci, například nemůže být integrována do Android aplikací, jako je tomu u Windows Phone. Další nevýhodou je jazykové omezení pouze na italštinu.

Minulý měsíc agentura Reuters sdělila, že Microsoft prý do konce roku vydá pro Android i iOS oficiální aplikaci Cortana, která půjde stáhnout přes Google Play a App Store. Skupince Italů tato lhůta přišla zřejmě příliš dlouhá, a tak si Cortanu na Androidu zprovoznili sami s předstihem.

Hi-im-Portaña

K připojení používají OrangeSec hardwarovou proxy, díky které se i bez povolení dostanou k serverům, odkud čerpají data. Kvůli nutnosti přistupovat takto k datům je zapotřebí být neustále online. K dispozici mají také vlastní SSL certifikáty a využit je také DNS spoofing. Na následujícím videu si lze prohlédnout ukázku portace z akce Droidcon 2015, která se konala v Itálii před několika dny. Video je namluvené v italštině, jednotlivé snímky v prezentaci na pozadí jsou ale anglicky, a tak lze alespoň částečně něčemu porozumět. Celé video ukazuje víceméně pouze způsob fungování a také některé příkazy, kterým Portaña rozumí.

Zdroj: geek.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Libor Foltýnek

22. 4. 2015, 16:38

Jen sebevrah si nainstaluje podobnou aplikaci, ta musí chtít neskutečná oprávnění a dát to apce od pirátů? Šílenost

David Pilař

22. 4. 2015, 20:51

Není to volně ke stažení, šlo jen o to ukázat čeho lze jen s takovýmto vybavením docílit, zda se bude tato portace dále vyvíjet se neví, každopádně kromě OrangeSec k tomu nemá zřejmě nikdo jiný přístup, je zapotřebí mít hardwarovou proxy + ty jejich upravené certifikáty.

Libor Foltýnek

23. 4. 2015, 8:29

Tak takhle jo :)

Vladimir Flegl

22. 4. 2015, 16:04

to vypada hodne pekne

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim