reklama

Google propojuje webový vyhledávač s Androidem

Google propojuje webový vyhledávač s Androidem
2015-04-26T10:03:54+01:00
• 26. 4. 2015

V tomto týdnu se objevila celkem zajímavá novinka v rámci webového prohlížeče Google.com. Pokud máte nastavený jazyk na angličtinu, možná si budete moci poslat trasu z vyhledávače přímo do smartphonu či tabletu s Androidem. Stačí zadat do vyhledávání „send directions“ a následně si navolit cestu. Pak jen stačí kliknout na spodní tlačítko „Send directions to my phone“.

send-directions-to-phone

Jak se zdá, nejedná se o jedinou novinku. Taktéž lze nastavit vzdáleně budík pomocí příkazu „set an alarm (případně společně s časem)“. Po nastavení času stačí jen poslat do zařízení, které si můžete vybrat. Na něm následně najdeme nastavený budík.

note-to-self-android note-to-self-notification

Aby toho nebylo málo, lze také vytvářet poznámky. Zde stačí použít příkaz „note to self (případně společně s textem)“ a poslat do zařízení.

 set-alarm-card android-clock-app

Jak již bylo řečeno, tyto novinky nejdou k dispozici na našem území. Pravděpodobně vám nepomůže jednoduché přepnutí vyhledávače do angličtiny. Můžeme jen čekat, jestli Google zavede rozšířené příkazy i k nám. Pokud ale chcete využívat podobné funkce, vyzkoušejte aplikaci Pushbullet, která nabízí více možností.

Zdroj: googlesystem.blogspot.ca

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim