reklama

ARM pracuje na úspoře energie u nositelných zařízení

ARM pracuje na úspoře energie u nositelných zařízení
2015-04-25T13:10:33+01:00
• 25. 4. 2015
1

Největším problémem všech současných chytrých hodinek je výdrž na jedno nabití. Bohužel vývoj baterií nejde tak rychle kupředu, jako to je u jiných technologií. Například se ARM soustředil na zdokonalení konektivity u IoT (Internet of Things) zařízení, mezi které můžeme zařadit i chytré hodinky.

Aby ARM mohl přinést kýžený posun v oblasti úspory energie v rámci komunikace zařízení, odkoupil společnosti Sunrise Micro Devices a Wicentric. Výsledkem má být nové portfólio Cordio, díky kterému lze docílit až 60% úspory energie. Sunrise Micro Devices stojí za produktem jako Bluetooth 4.0 CMOS rádio a Wicentric nabízí softwarové řešení.

Sony Smartwatch 3 review (3)-970-80

Ve výsledku by se mohly na trhu ukázat zařízení, která nebudou spotřebovávat větší množství energie pro samotnou komunikaci. Samozřejmě záleží, jak toto řešení nakonec adoptují jiní výrobci. ARM jen dodává, že díky portfóliu Cordio bude rychlejší adopce nových technologií.

Zdroj: zdnet.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Morávek

25. 4. 2015, 22:49

úsporu energie lze docílit i obyčejnou ledkou, zrovna včera jsem si jednu zakoupil, za dobrou cenu na http://www.iqenergy.cz

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim