reklama

SecureMe – nová aplikace od Avastu bojující proti WiFi hackingu

SecureMe – nová aplikace od Avastu bojující proti WiFi hackingu
2015-03-05T09:10:52+02:00
• 5. 3. 2015

Společnost Avast se již delší dobu zaobírá ochranou počítačů svými programy. V nedávné době se pustila na mobilní trh, kde její úspěšnost pomalu, ale jistě narůstá. Na letošním MWC Avast oznámil, že vypouští do mobilního světa novou aplikaci s názvem SecureMe. Ta má zajistit bezpečí uživatelů před připojením na podezřelé WiFi sítě.

Avast

Princip funkčnosti této aplikace je velmi jednoduchý. Aplikace zpozorní při pokusu připojení na WiFi síť a zkontroluje ji. Poté už jen uživateli ohlásí, pokud by mohla Wi-Fi síť být napadena útočníky, chtějící vylákat data od připojených uživatelů, pop-up zprávu o možném riziku. Následně je už na uživateli zda se připojí. Pokud se i nadále uživatel chce připojit a učiní tak, aplikace automaticky vytvoří jakési zabezpečené připojení.

Prezident mobilní divize Avastu, Jude McColgan, k této aplikace řekl následující:

„Avast SecureMe a Avast Mobile Security uživatelům nabízejí jednoduché řešení, jak najít a vybrat si bezpečné sítě, aby se uživatelé chránili před možným rizikem odcizení osobních údajů.

Aplikace SecureMe by již nyní měla být dostupná v Obchodu Play. Pro ty, kteří již užívají aplikaci Avast Mobile Security, je zde možnost počkat na na další aktualizaci, která bude všechny funkce SecureMe obsahovat.

logo-app Antivir a ochrana mobilu AVAST Software Zdarma ANDROID

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim