reklama

Samsung oznámil „novou“ službu s názvem Samsung Pay

Samsung oznámil „novou“ službu s názvem Samsung Pay
2015-03-01T19:31:32+02:00
• 1. 3. 2015

Při představení novinek Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, byla zmíněna i nová služba, s níž chce Samsung uspět. Byla příznačně pojmenována Samsung Pay, což mi připomíná podobnou a už funkční službu u hlavního konkurenta této společnosti. Samsung navíc dodává, že jeho řešení má být jednodušší a bezpečnější, než je to nyní u jiných, velmi podobných, platebních systémů.

a35143d6-be20-11e3-9c02-43ce33886c6b_AF4B3924-

Mnoho zpráv již dříve předpovídalo příchod této služby a konečně jsme se dočkali. Samsung Pay si zakládá na pár, jasně daných, principech své funkčnosti. První je, jak vlastně služba funguje. Většině je asi jasné že skrze NFC v zařízení. Ovšem je zde navíc něco, co bylo nazváno MST (Magnetic Secure Transmission) a má za účel přenášet uživatelská data při placení. Navíc přibylo další zabezpečení v rámci KNOX a ve spolupráci ARM TrustZone, by se už uživatelé neměli bát o svá data.

Co se týče podpory, musím uznat, že v tomto ohledu Samsung zvolil velmi dobře. Za své hlavní partnery má společnosti MasterCard a Visa, každá z nich tvoří jednu z největších společností ve svém oboru. Ovšem na hledáčku Samsungu se objevily i další firmy jako například American Express, bohužel zatím žádná z nich nebyla oficiálně oznámena.

Samsung představil Galaxy S6 a S6 Edge

Dle zatím neoficiálních zpráv, by služba mohla být spuštěna letos v létě, kdy půjdou oficiálně na trh modely Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Bohužel zatím není známo, ve kterých zemích bude Samsung Pay funkční. Samusng chce očividně konkurovat už spuštěné službě od Applu, která je zatím v dostupnosti velmi omezená. Pokud by se podařilo Samsung Pay rozšířit do více zemí, včetně těch ve střední Evropě, mohla by konkurenční Apple Pay i zastínit.

Zdroj: sammobile.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim