reklama

HBO GO – sledování HBO na chytrém zařízení

HBO GO – sledování HBO na chytrém zařízení
2015-03-04T10:00:38+02:00
• 4. 3. 2015
2

Ještě v loňském roce HBO v České republice představilo službu HBO GO. Jedná se o jednoduchou službu, která umožňuje uživatelům přehrávat obsah HBO prakticky na jakémkoliv zařízení. V následujícím článku se podíváme na základní informace a zároveň na možnosti, které tato služba nabízí.

hbogo

Je služba pro každého?

Než se pustím do popisu služby HBO GO, je třeba zmínit velmi důležitou informaci. HBO GO bohužel není dostupná pro všechny uživatele. Služba je dostupná pouze u předplatitelů služeb konkrétních operátorů, se kterými se HBO dohodlo. Konkrétní cena se pak může lišit v závislosti na uzavřených smlouvách s daným operátorem. HBO se nicméně rozhodlo zveřejnit obsah uživatelům i bez nutnosti registrace. V tomto bodě je ale třeba počítat s tím, že se jedná pouze o malou hrstku toho, co ve skutečnosti tato služba nabízí.

operátoři_allSoučasný seznam operátorů, zdroj: HBO GO

Službu je možné využívat zároveň na 4 různých zařízeních. Díky tomu je možné nabízený obsah na různých zařízeních přehrávat zároveň v jednu dobu. Výhodné to je například tehdy, když se v domácnosti nemůžete zrovna shodnout, co si večer pustíte za film. Stačí mít jen více zařízení, na kterých lze HBO GO provozovat, a problém je vyřešený.

Obsah

Pokud splňujete základní podmínky pro užívání HBO GO, máte přístup k téměř jakémukoliv obsahu. HBO do služby nahrává řadu filmů, seriálů, ale také dokumentů, které jsou v současnosti k dispozici skrze klasické televizní kanály HBO. Nalezneme zde ale i řadu obsahu, který není v nabídce programu ani jednoho z kanálů HBO.

Screenshot_2015-02-25-12-38-48

Je tu jedno „ale“. Samotný obsah HBO GO se často obměňuje. To znamená, že například jeden konkrétní film je možné zhlédnout na HBO GO po dobu jednoho měsíce. Poté je film stáhnutý z nabídky této služby a vy již nemáte možnost si jej přehrát. Naštěstí se ale téměř každý film nebo seriál nakonec do nabídky vrátí. Jedná se tak spíše o koloběh, kterým se společnost snaží mít neustále aktualizovaný katalog zajímavých filmů. U obsahu novějšího data je třeba počítat s tím, že nemusí nutně disponovat i dabingem. Nenarazil jsem ale na případ, kdy by film neobsahoval alespoň české titulky.

Co však považuji za největší benefit HBO GO, je přítomnost seriálů z produkce HBO. Zde HBO zveřejňuje téměř vždy všechny řady daného seriálu. A co víc. Na HBO GO lze sledovat i seriály, které jsou staršího data výroby. Milovníci válečných seriálů mohou například strávit hodiny při sledování klasických válečných dramat, jakými jsou například Bratrstvo neohrožených nebo The Pacific. K dispozici jsou ale i ostatní, a pro mnohé třeba méně známé, seriály. Nabídka seriálů je skutečně velmi široká a na své si přijde téměř každý. Pozitivní je také to, že nové díly, které byly uvedeny jako premiéra v USA, jsou následující den k dispozici ke zhlédnutí, včetně originálního znění s českými titulky.

HBO myslelo i na rodiče. Je totiž pravda, že řada filmů je určena spíše pro dospělé. I na to se v aplikaci myslelo. Uživatelé mohou nastavit rodičovský zámek, přes který jednoduše zablokujete obsah, který nechcete, aby vaše děti viděly. A v případě, že vás třeba omrzí nabídka filmů, nebo prostě nemáte náladu hledat obsah, který by vás zrovna bavil, můžete si spustit živé vysílání hlavního kanálu HBO.

Screenshot_2015-02-25-12-39-31 Screenshot_2015-02-25-12-40-17

Kvalita obrazu

Jelikož je veškerá služba závislá na internetovém připojení, bude se od toho odvíjet i samotná kvalita přehrávání. Samotné nastavení kvality přehrávání si totiž uživatel nemůže sám nastavit. Pokud tak máte pomalejší připojení, počítejte s tím, že kvalita obrazu a zvuku může být nižší. Z vlastních zkušeností však mohu ubezpečit, že nejvyšší kvality se dočkají i uživatelé, kteří mají přístup k internetu pouze prostřednictvím mobilního připojení. V případě, že jste připojeni alespoň k 3G síti, služba nabízí téměř vždy nejvyšší nabízenou kvalitu zobrazení.

Screenshot_2015-02-25-12-39-15

Mnohé však bude jistě zajímat, zda lze obsah sledovat také v HD rozlišení. V současnosti HBO GO nabízí tuto možnost jen u některého obsahu a pouze při přehrávání na PC. Do budoucna bychom se ale HD obsahu měli dočkat. Tím však nechci tvrdit, že přehrávaný obsah je nekvalitní. Běžný uživatel s kvalitou tohoto obsahu nebude mít žádný problém. Kvalita přehrávaných videí mi v současnosti plně dostačuje. A to jak na tabletu, tak i na televizoru nebo počítači.

Aplikace

Mobilní aplikace pro službu HBO GO je plně v českém jazyce (k dispozici je také ve slovenštině). České zastoupení HBO vydalo svou vlastní aplikaci pro iOS a Android. Ta se od původní verze liší nepatrně ve vzhledu aplikace. Funkčnost je ale totožná. U prvního spuštění čeká na uživatele konfigurace služby. Aplikace nabízí možnost přehrávání pouze na Wi-Fi, což jistě oceníte v případě, že máte chytré zařízení v kombinaci s nepříliš vysokým FUP.

Samotné prostředí je pak vcelku jednoduché. V levé části nechybí postranní panel, ve kterém provádíte všechny důležité činnosti. Panel nabízí možnosti prohlížení si kategorií. Zajímavé jsou především kategorie „Nedávno přidané“, „TOP týdne“ nebo „Poslední šance“. V těchto kategoriích totiž můžete nalézt zajímavý obsah, který by vám při běžném prohledávání mohl uniknout. Nově aplikace (zatím pouze skrze webové rozhraní) nabízí i možnost seřazení si filmů podle hodnocení na serveru IMDB.

Screenshot_2015-02-25-14-16-46 Screenshot_2015-02-25-14-16-40

Screenshot_2015-02-25-14-16-27

Samozřejmě nechybí ani položka nastavení. V ní pak můžete například spravovat zařízení, váš profil nebo nastavit již zmíněný rodičovský zámek. U správy zařízení je možné provést změnu zařízení maximálně pětkrát v jednom měsíci. Uživatelé, kteří mají doma řadu přístrojů, jsou tedy částečně omezeni. Na druhou stranu je to stále poměrně solidní počet, a pokud službu využíváte s rozmyslem, problém byste u této položky mít neměli.

Poslední částí postranního panelu je sekce Oblíbené. V té si můžete přidávat svůj oblíbený obsah. Tuto sekci využívám především v době, kdy bych se chtěl podívat na nějaký film, ale nemám zrovna čas se na něj podívat. V takovém případě si film přidám mezi oblíbené položky a později jej již nemusím vyhledávat. V této sekci nechybí ani položky „Historie“ a „Nedokoukané“. Jak jistě tušíte, první jmenovaná položka nabízí filmy, které jste v minulosti sledovali. Druhá položka pak zobrazuje filmy, které jste nedokoukali.

Jeden z často kritizovaných prvků u předchozích verzí aplikace, byl samotný přehrávač. Předchozí verze aplikace totiž disponovala přehrávačem, jehož ovládací prvky byly poměrně malé na dotykové ovládání. Poslední verze aplikace tento problém již vyřešila a prostředí přehrávače je příjemnější. Při samotném přehrávání si toho však moc nenastavíte. Lze nastavit pouze zvukovou stopu, titulky a hlasitost. V případě, že se díváte na seriál, můžete využít také funkce, která vám automaticky po dokoukání jednoho dílu spustí díl následující.

přehrávač

 

Hodnocení

V poslední době slýcháme poměrně často o možném spuštění služby Netflix v ČR. Samotné spuštění HBO GO v České republice bylo velkým krokem ze strany HBO. Sám tuto službu používám zhruba půl roku. Ocenit musím především širokou nabídku filmů a seriálů. Především u seriálů pak oceňuji rychlost přidání v závislosti na uvedení premiéry. 40minutové seriály jsou dostupné s titulky hned následující den, což považuji za jeden z největších přínosů této služby.

Služba však má bezesporu i svá negativa. Rozhodně ji škodí určitá omezenost, kde se k celému obsahu dostanou pouze předplatitelé konkrétních operátorů. Věřím, že za menší poplatek by hodně uživatelů bylo ochotno si za přístup měsíčně zaplatit. Druhý problém, který u služby prozatím vidím, je pomalejší prostředí. Pokud k přehrávání používáte webový prohlížeč, mnoho animací je neplynulých. Naštěstí to nemá vliv u samotného přehrávání. V oblasti přehrávání bych ocenil i možnost nastavení si kvality, na druhou stranu zde chápu krok ze strany provozovatele.

Celkově je HBO GO zajímavá služba především pro ty z vás, kteří rádi sledujete filmy a seriály prakticky kdekoliv. Pokud máte možnost využít této služby, mohou vám ji jen doporučit. Obsahu je skutečně velké množství a neustále se obnovuje. Mezi další výhody shledávám možnost propojení služby se Smart TV. Rodiče pak mohou svým dětem pouštět i řadu pohádek a díky přítomnosti rodičovského zámku se pak nemusíte obávat, že se vaše ratolesti dostanou k nevhodnému obsahu. Celkově se tak jedná o povedený projekt. Uvidíme, jak se bude vyvíjet v závislosti na budoucím uvedení Netflix v ČR.

logo-app HBO GO Czech HBO Holding Zrt. Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

sledovatelHBO

4. 3. 2015, 11:46

jedna z nejhorsich aplikaci… nefunguje, pada, na hodne telefonech… a chybi chromecast… bohuzel licenci HBO tady maji nejaci madari a pod ne spadame i my v cr….. grrrr

sledovatelHBO 2

20. 3. 2015, 9:16

Ty si madar :-D Vyborna aplikace..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim