Xiaomi má více než 100 milionů aktivních uživatelů MIUI

Xiaomi má více než 100 milionů aktivních uživatelů MIUI
2015-02-13T10:30:20+02:00
• 13. 2. 2015
1

Xiaomi zažilo opravdu úspěšný loňský rok. Zatímco předcházející léta se o prvenství na trzích s chytrými telefony předháněly společnosti Samsung a Apple, v posledních měsících se tato čínská společnost oběma gigantům přiblížila.

Na konferenci, která se pořádá v San Franciscu, Xiaomi ukázalo zajímavé statistiky. V současné době má tato společnost více než 100 milionů aktivních uživatelů MIUI. Bin Lin, spoluzakladatel a prezident Xiaomi, pak ukázal statistiku, kde 5 z 8 nejčastěji aktivovaných telefonů s operačním systémem Android patřilo právě této společnosti. Jedná se konkrétně o modely Xiaomi Mi 2S, Mi3, Redmi Note, Redmi 1s a Redmi. Tato zařízení tkonkurují právě modelům jihokorejského Samsungu. Překvapivou informací je také to, že mezi osmičkou nejčastěji aktivovaných přístrojů nefiguruje Samsung Galaxy S5.

xiaomi-top-devices

Tyto a mnoho již dříve zveřejněných statistik naznačují, že se tato čínská společnost stala jedním z velkých konkurentů klasických lídrů na trhu s chytrými telefony. To ostatně potvrzují i odvážné plány zakladatele společnosti (Jun Lei), který věří v to, že se Xiaomi stane jedničkou na trhu do 5 až 10 let.

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Xiaomi fandim. Mel jsem od nich nekolik telefonu a vzdy absolutne super. Ted jsem presel na THL a to je hodne podobne. Nevidim uz dnes duvod platit treba za Samsung a jine drahe znacky.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat