Spor Microsoftu a Samsungu skončil dohodou

Spor Microsoftu a Samsungu skončil dohodou
2015-02-11T07:09:32+02:00
• 11. 2. 2015

V létě minulého roku jsme vás informovali o sporech mezi Microsoftem a Samsungem. Celý tento spor eskaloval a stanul nakonec před soudem, kde Microsoft po jihokorejské společnosti požadoval zaplacení pokuty, která činila 1 miliardu dolarů. Samotného rozhodnutí soudu jsme se nedočkali a ani nedočkáme.

Microsoft_New_Sign_Wide  samsung_logo_technodify

Obě společnosti se nakonec dohodly na mimosoudním vyrovnání. Spor se týkal použitých patentů na zařízení s operačním systémem Android, za které Microsoft obdržel vždy určitý podíl. Samsung se ale od okamžiku, kdy se Microsoft spojil s Nokií rozhodl za tyto patenty neplatit. Samotný případ má tak pro obě společnosti zřejmě dobrý konec.

Zástupci obou společností vydali pouze krátké prohlášení, ve kterém oznámili toto mimosoudní vyrovnání. Bohužel bližší podrobnosti sděleny nebyly a s největší pravděpodobností se jich ani nedočkáme.

Uvidíme, jak se tato dohoda projeví na poplatcích, které má Microsoft z prodaných telefonů s Androidem. Celý tento spor mezi dvěma giganty byl nicméně ukončen téměř stejně tak rychle, jako začal.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat