iOS 9 se zaměří na vylepšení stability a optimalizaci

iOS 9 se zaměří na vylepšení stability a optimalizaci
2015-02-11T09:51:35+02:00
• 11. 2. 2015

Operační systém iOS od Applu se každý rok v červnu dočká představení nové verze. Ta každoročně přináší nové funkce do systému. Letos se však dle posledních informací mnoho nových funkcí nedočkáme a následující aktualizace iOS s číslovkou 9 má být zaměřena především na opravy chyb a vylepšení stability.

ios-9-download

Každý rok od doby svého vzniku přišla vždy nová verze iOS s mnoha novinkami. V roce 2013 jsme se pak s příchodem sedmé verze dočkali také nového grafického kabátku. Od té doby není systém zcela vyladěn a neustálé přidávání nových funkcí tomu také nepomáhá. V Applu si tak údajně řekli, že devátá verze bude zaměřena především na optimalizaci celého systému, opravy chyb, vylepšení stability a také zvýšení rychlosti. Dále má prý také dojít k optimalizaci pro 16GB zařízení, kde byly v minulosti problémy s dostupným místem pro provedení aktualizace.

Otázkou pak také je, zda bude iOS 9 podporovat ještě poslední řadu 32bitových procesorů Apple A6, tedy iPhone 5 a iPad 4. Starší zařízení, jako iPhone 4s a iPad mini 1 se s podporou téměř jistě můžou rozloučit. Zcela jistě ale bude devátá verze podporovat všechna Apple zařízení s 64bitovými procesory.

Představení nové verze se dočkáme s největší pravděpodobností v červnu. Do té doby Apple ještě chystá aktualizaci 8.2, dále 8.3 a údajně je také v přípravě verze 8.4. Ta má přinést novou hudební službu.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat