Android a Chrome OS v nové verzi Chromebooku?

Android a Chrome OS v nové verzi Chromebooku?
2015-02-16T08:50:58+02:00
• 16. 2. 2015

V uplynulém roce jsme se mohli setkat s větší oblíbeností Chromebooku než kdy dříve. Postupem času se začaly do tohoto projektu zapojovat i další firmy a zdá se, že překlenutí rozdílu mezi laptopy a tablety je téměř na dosah. Další zprávy naznačují další tah Googlu s Chromebooky. Ty by měly například obsahovat oba operační systémy, tj. Android i Chrome OS, avšak je toho více.

AH-Toshiba-ChromeBook-2-5-logo

A co mají být další novinky týkající se nové řady Chromebooku? Další možnou funkcí mimo to, že uživatel bude mít přístup k oběma operačním systémům, je oddělitelná klávesnice. A zde přicházíme k bodu, kdy by mohl Chromebook konečně předčit a podupat konkurenci na plné čáře. Přeci jen notebooky jsou s příchodem chytrých zařízení na ústupu a už se nezdají býti tak multifunkčními jako kdysi. Jako řešení problému byl vydán Chromebook, jenž měl zacelit propast mezi laptopy a tablety. I přes vynaloženou snahu se propast přeci nijak výrazně nezmenšila. A právě tomu by měl být konec. Oddělitelná klávesnice by totiž uživateli umožňovala, bez větších problémů, manipulovat se zařízením jako s trochu větším tabletem.

Bohužel všechny útržky zpráv jsou zatím nepodložené oficiálním prohlášením nebo nějakým lepším důkazem. Nicméně zpráv se objevuje více a více a zdá se být jen otázkou času, kdy se tyto historky potvrdí, či vyvrátí. Prozatím zbývá jen čekat, jelikož další uniklá informace říká, že by zařízení mohlo být představeno v prvním čtvrtletí tohoto roku. Avšak zajímavějším termínem je konec května, kdy je naplánováno další Google I/O.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat