reklama

Výrobce OnePlus představil vlastní ROM založenou na Androidu 5.0

Výrobce OnePlus představil vlastní ROM založenou na Androidu 5.0
2015-01-02T10:51:55+02:00
• 2. 1. 2015
2

OnePlus One byl prvním smarphonem se systémem CyanogenMod, což zajisté mnoho lidí potěšilo. Bohužel nedávné rozepře mezi firmami vedlo k tomu, že výrobce OnePlus začal pracovat na vlastní verzi Androidu postaveném na AOSP. Nedávno se dokonce objevila soutěž za cílem najít jméno pro novou ROM. Prozatím nebylo vybráno, ale OnePlus pokračuje  a představuje první verzi svého Androidu.

new_teaser_Forum

Novinka je postavena na verzi 5.0 Lollipop. OnePlus slibuje, že se v této ROM neobjeví bloatware a postupem času bude obsahovat funkce pro přizpůsobení. V tuto chvíli se dá zmínit jen jedna možnost, která umožňuje aktivovat tlačítka na displeji. Samotný ZIP soubor této ROM neobsahuje aplikace od Googlu, což znamená jen jedno – Android od OnePlus ještě neprošel certifikací GMS od Googlu. Je nutné instalovat GApps.

Pokud vlastníte OnePlus One, můžete si flashnout novinku, ale upozorňujeme, že se ještě nejedná o stabilní verzi. Jsou zde problémy se stabilitou, signálem WiFi atd. Navíc současná verze nepodporuje OTA aktualizace.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Je oneplus one predrootnuty?

Petr Čech

2. 1. 2015, 21:23

Ne, ale je na to v základu přizpůsobený. Např. SU je součást nastavení

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim