reklama

Společnost Xiaomi čelí drobným problémům s kamennými obchody

Společnost Xiaomi čelí drobným problémům s kamennými obchody
2015-01-15T13:39:38+01:00
• 14. 1. 2015
1

Na světový trh se společnost Xiaomi dostala velmi rázně a udělala pár kroků, díky kterým je nyní jedním z nejvíce postupujících firem na různých žebřících. Někteří si mohli všimnout, že určité modely této společnosti se až příliš okatě podobají jiným, dokonce i top modelům ostatních společností. A nyní CEO společnosti Xiaomi, Lei Jun, začal varovat veřejnost v Číně, aby nekupovala jeho zařízení z kamenných obchodů.

xiaomi-mipad

Na druhou stranu, kdo by si nechtěl koupit dobrá zařízení v kamenném obchodě, že? Přeci jen zařízení od Xiaomi mají většinou dobrý poměr cena/výkon. Bohužel je zde problém, který nastane snad u každé velké společnosti. Tím je duplikování jejich produktů a následné rozprodávání online či jen na ulici. A zde na nás vykukuje problém.

Kamenné obchody v čínských městech, kde se prodávají “oficiální” zařízení společnosti Xiaomi, nejsou pravé. Xiaomi totiž žádné takové obchody nemá a vše prodává pouze online. Tudíž vše, co je v těchto obchodech zakoupeno, může být duplikát, originál či třeba i zařízení jen s logem společnosti Xiaomi. Je nutno uznat, že firma která si svůj úspěch vybudovala na určitém stylu svých produktů a která nyní varuje veřejnost před “svými vlastními obchody”, začíná být slavnější než pravděpodobně bylo v původním plánu.

Zda se začne něco dít a společnost Xiaomi podnikne jakékoliv právní kroky k zastavení činnosti těchto obchodů, zatím není známo. Nicméně představa, že se našli lidé, kteří kopírují produkty jedné firmy, jež svými produkty napodobuje další společnosti, je minimálně humorná.

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Honza Gál

15. 1. 2015, 14:30

:-D
To mě baví.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim