reklama

To nej z uplynulého týdne #50 – ve víru aktualizací operačních systémů

To nej z uplynulého týdne #50 – ve víru aktualizací operačních systémů
2014-12-14T15:43:08+02:00
• 14. 12. 2014

Tipy na dárky

Jako každý rok, najdete u nás tipy na smartphony, které stojí za zvážení jako dárky k Vánocům. I letos jsme rozdělili výběr do několika článků, abyste mohli vybírat podle cenové hladiny.

Screenshot

Minecraft i na platformě od Microsoftu

Poté, co Microsoft koupil Mojang, byla vydána i verze hry Minecraft pro Windows Phone. Na té se pracovalo před samotným obchodem. I v tomto případě je novinka zpoplatněna.

Minecraft-Window-phone

Česká republika v roce 2014

Google vydal přehled zajímavostí pro Českou republiku, který je soustředěn na vyhledávané dotazy. Technologická oblast byla zabrána převážně smartphony.

google

Android Wear 5.0

Google po delší době vydal novou verzi operačního systému pro nositelná zařízení – nebo spíše pro chytré hodinky. Konkrétně jde o verzi 5.0.1, která přináší bohatší API, jenž je zaměřeno zejména na ciferníky.

nexus2cee_AndroidWear_rebeccaminkoff_24121-1024x500

Android 5.0.1

I u běžného systému pro smartphony a tablety došlo k menšímu posunu. Další Nexusy se dočkaly aktualizace. Bohužel majitelé těchto zařízení nemohou počítat s okamžitým šířením. Nezbývá nic jiného, než být trpělivý.

Android-figurka-Lollipop

iOS 8.1.2 a beta iOS 8.2

Ani Apple nezahálí a aktualizuje svůj mobilní operační systém iOS. Stabilní verze povyšuje na verzi 8.1.2 a nepřináší velké změny. Zároveň se mezi vývojáře dostává iOS 8.2, což je beta verze, která se pomalinku zaměřuje i na podporu Apple Watch.

iOS-82-main

Nokia HERE Beta

Mapová služba Nokia HERE se dostala do Obchodu Play ve své beta verzi. Nyní si již může takřka kdokoliv stáhnout tuto aplikaci a vyzkoušet třeba offline navigaci.

here_mapy

Bezdrátové nabíjení zrychlí

Zatím nemůžeme hovořit o velkém úspěchu v oblasti bezdrátového nabíjení. Největším mínusem je menší dostupnost a pomalejší nabíjení zařízení. To by se mělo v následujícím roce změnit, aspoň co se týče rychlosti.

LG-Nexus-4-Wireless-Charging-Orb

Vychází Android Studio 1.0

Google konečně vydal finální verzi svého vývojářského nástroje Android Studio. Mělo by se jednat o základní nástroj pro vývoj aplikací pro smartphony, tablety, televize i hodinky, vše se systémem Android.

Screenshot

Heroes of Might and Magic III HD

Během příštího roku se dočkáme návratu legendy, tentokrát na operační systémy Android a iOS. Tato zpráva sklidila kladný ohlas a nejeden fanoušek tohoto titulu se pomalinku začíná těšit.

MMH3HD_Logo_RoE

Na Dotek – poslední díl

Podívejte se na poslední díl pořadu Na Dotek. Naštěstí poslední jen v tomto roce. Už nyní se můžete těšit na novou sérii, která projde změnami. Více v samotném 30. dílu.

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #49 – filmy za pár korun, nový Android 5.0.1 a větší iPad v přípravě

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim