reklama

Microsoft má nyní více než 40 aplikací v Google Play

Microsoft má nyní více než 40 aplikací v Google Play
2014-12-11T13:20:15+02:00
• 11. 12. 2014
2

Kdysi dávno Linus Torvalds řekl: „Pokud Microsoft nikdy neudělá aplikaci pro Linux, vyhrál jsem.“ Částečně se mu tento „sen“ splnil. Na jednu stranu máme desktopové počítače s linuxovými distribucemi, kde opravdu není k nalezení oficiální aplikace od Microsoftu. Ovšem na stranu druhou je zde mobilní platforma, která již nyní má více než 40 aplikací v Obchodu Play.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zprvu bylo jen pár základních nic neumějících aplikací Microsoftu v Obchodu Play, jen aby se neřeklo. Ale nyní se tomu zdá být přesný opak. Aplikace zaměřené na jeden z nejpopulárnějších operačních systémů, na mobilní zařízení, jsou opravdu použitelné i pro „obyčejné Androiďáky“, a tak se vlastně ani není čemu divit. Už by se skoro dalo říci, že Microsoft udělal krok vpřed a snaží se všechny svoje služby dávat i na jiné trhy, než jen na ty vlastní.

msapps

Jak si můžete všimnout na obrázku výše, dostupnost všech možných služeb, není malá. Dá se zde například nalézt kompletní Microsoft Office Mobile Suite. Je toho samozřejmě mnohem, ale mnohem více. Možná se dočkáme dalších mnoha služeb, které už budou konkurovat samotnému Googlu. To je samozřejmě trochu přehnané, ale představte si, že mnoho zákazníků Windows Phone přejde na stranu Androidu, díky lepší podpoře, prakticky stejným aplikacím, které už používají, a hlavně kvůli obrovské komunitě vývojářů. Každopádně jedna věc je jasná, Microsoft rozhodně nepřestane dělat aplikace pro Android, jelikož by přišel o další komunitu, která ho má v oblibě.

Zdroj: geek.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

David Košťál

11. 12. 2014, 13:33

Spíše to může přetáhnout uživatele z Androidu k Windows Phone. Naučí se používat jejich služby

Třeba Bing co?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim