reklama

Boeing Black – smartphone s „autodestrukcí“

Boeing Black – smartphone s „autodestrukcí“
2014-12-26T12:28:06+02:00
• 26. 12. 2014

Společnost Boeing můžete znát především díky letadlům, ale jak se zdá, chce nabídnout produkt i v oblasti smartphonů. Nebude se jednat o běžné zařízení, které byste si mohli zakoupit v obchodě. Připravovaná novinka Boeing Black je spíše svými specifikacemi a dostupností určena pro vládní organizace, armády a atd.

boeing-black-smartphone

Na výrobě tohoto modelu spolupracuje Boeing s BlackBerry. To by mělo dodat například BES 12 – BlackBerry Enterprise Service. U Boeing Black budou hovory šifrovány, stejně jako samotná data. Dle přání zákazníků může být mobil vybaven biometrickými senzory či satelitním připojením.

Hlavní zajímavostí na této novince je schopnost autodestrukce. Nemyslete si, že by se Boeing nechal inspirovat u filmové série Mission: Impossible. Žádný odpočet ani výbuch se konat nebude. Zde hlavně půjde o trvalé vyřazení z provozuschopného stavu. K autodestrukci by mělo dojít tehdy, pokud je se zařízením nepatřičně manipulováno. Boeing zatím nespecifikoval, za jakých okolností dojde ke zničení dat, ale dá se předpokládat například situace, že se někdo bude pokoušet obejít zabezpečení, nebo nainstalovat nežádoucí software.

Zdroj: reuters.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim