reklama

Samsung v roce 2015 sníží portfolium svých telefonů o 30 %

Samsung v roce 2015 sníží portfolium svých telefonů o 30 %
2014-11-20T09:40:55+01:00
• 20. 11. 2014

Samsung v současnosti nepatří mezi společnosti, které sázejí na prodej pouze několika málo výrobků. Tato jihokorejská společnost naproti tomu má v nabídce velké množství chytrých telefonů. Zájemci o její produkty si v oblasti chytrých telefonů mají z čeho vybírat. V budoucnu by se však tento trend měl trochu změnit.

Představitel Samsungu, Robert Yi, v rámci prezentace v New Yorku oznámil, že společnost plánuje zmenšit v roce 2015 nabídku chytrých telefonů o 25 – 30 %. Samsung se podle těchto informací rozhodl bojovat s klesajícími příjmy, které zaznamenal v posledním čtvrtletí.

samsung-logo-e1398667589423

Poslední vývoj totiž zapříčinil, že provozní marže ve 3. čtvrtletí klesla na 7 %. To je u Samsungu špatné číslo především proto, že v předchozích 10 po sobě jdoucích čtvrtletích Samsung dosahoval hodnoty nad 15 %. Zatím není známo, kterých konkrétních modelů se tento nový plán bude týkat. Předpokládá se, že se bude jednat o přístroje ze střední a nižší třídy.

Samsung se dále bude chtít zaměřit na čínský trh, kde jej v podílu na trhu předehnalo Xiaomi. Jakým způsobem bude chtít Samsung v Číně znovu uspět, zatím nevíme. Jedno je však jisté. Samsung si je vědom toho, že příjmy klesají, a společnost se tak musí na tento problém výrazněji zaměřit.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim