reklama

Intel hodlá sloučit své mobilní a počítačové divize

Intel hodlá sloučit své mobilní a počítačové divize
2014-11-19T19:50:53+01:00
• 19. 11. 2014

Intel chce sloučit své divize pod jednu větší. Hodlá tedy sloučit kompletní mobilní divizi s tou počítačovou. Kombinací těchto podniků má vést k větší účinnosti na dnešním, už tak dosti dynamickém, trhu. Plán počítá s dokončením sloučení na začátku roku 2015.

intel

Nejznámější výrobce čipů se už nějakou tu chvilku snaží prodrat na trh s chytrými telefony a tablety. Zatím je králem tohoto trhu Qualcomm, což očividně Intel nechce dopustit. Minulý rok dodal přes 40 miliónů čipů pro různá zařízení, ovšem i přes to mobilní divize Intelu ve 3. kvartálu ztratila více než 1,04 miliardy dolarů. Kirk Skaugen je nyní hlavním šéfem počítačové divize, nyní se bude starat i o ty sloučené. Současní ředitelé těchto divizí budou zastávat jiné pozice v rámci společnosti Intel.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim