reklama

Google Copresence – alternativa k AirDrop od Applu?

Google Copresence – alternativa k AirDrop od Applu?
2014-11-01T09:26:04+01:00
• 1. 11. 2014
3

V červnu jste si u nás mohli přečíst první zmínky o službě Google Nearby, která zatím stále čeká na své představení. Objevily se nové informace, které by mohly souviset se zmíněnou službou, avšak tentokrát by se mělo jednat o Google Copresence. Důkazy o připravované novince se dají najít v Google Play Services, v Chromu (Dev Channel) nebo dokonce v patentové přihlášce.

copresence_banner

Google Copresence by měla být služba na posílání souborů v blízkém okolí mezi zařízeními. Pro inicializaci by se mělo používat Bluetooth a pro samotný přenos již WiFi. Pro větší objemy dat by se mohla uplatnit i technologie WiFi Direct. Z tohoto základního popisu, který je znám, bychom mohli říci, že se jedná o alternativu k Android Beam. U Google Copresence se navíc budou využívat informace o poloze.

copresence_optin_howitworks2 copresence_optin_intro

copresence_optin_whoseesyou copresence_optin_howitworks

Z dostupných informací dále vyplývá, že by se mělo jednat o multiplatformní službu – tudíž pro Android a iOS. Na Windows Phone asi můžeme rovnou zapomenout. Je celkem zajímavé, jak se tato nepředstavená novinka podobá službě AirDrop od Applu. Ta je bohužel omezena jen na zařízení s iOS. V případě Googlu bychom mohli takto jednoduše přeposílat soubory svým přátelům bez rozdílu, jestli mají Android nebo iOS.

Je docela možné, že se nebude jednat o uzavřený systém, takže by jej mohli využít i vývojáři a integrovat jej do svých aplikací. Zatím není jasně řečeno, kdy se novinky dočkáme a jestli vůbec bude představena.

Zdroj: techaeris.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Vy to někdo využijete? Já co skončila Bluetooth mánie, jsem nikdy nic takového nepotřeboval.

Jaroslav Hrad

1. 11. 2014, 12:23

to jsou přesně věci, které jsem čekal že tu budou už dříve ale bohužel místo toho aby se technologie využívaly, svět zabředne v patentech a strategických omezeních. Pochybuju, že apple dovolí aby taková služba byla dostupná v app store když dodnes nejde sdílet data ani přes bluetooth. Jinak co se týká androidu, aplikace superbeam toto nabízí už dnes.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim