reklama

Asus chce zdvojnásobit prodeje v roce 2015

Asus chce zdvojnásobit prodeje v roce 2015
2014-11-18T15:30:43+02:00
• 18. 11. 2014

Výrobci chytrých zařízení si pomalu stanovují prodejní cíle, na které ještě chtějí dosáhnout s blížícím se koncem roku. První takovou společností je tchajwanský Asus. Ti chtějí uzavřít tento rok s úctyhodnými 8 miliony chytrých telefonů na straně prodeje. Přitom největší naděje vkládají do modelové řady ZenFone, kde telefony sklízejí úspěch jak na domácí půdě, tak i v jihovýchodní části Asie, Rusku, Brazílii nebo Velké Británii. V příštím roce Asus chce na mobilním trhu udat daleko větší množství vlastních modelů.

Asus

Prvotní čísla počítají se 16 miliony, což je dvojnásobný skok oproti letošnímu roku. Každopádně to nebudou mít jednoduché. Konkurence například v podobě Xiaomi roste čím dál více a třetí největší výrobce chytrých telefonů hodlá udržovat prodejní ceny na minimální hranici. Celá situace bude mnohem jasnější po představení nových zařízení na lednovém veletrhu CES v Las Vegas. Dočkáme se totiž nejen oživení původních ZenFonů s procesorem od Intelu.

Součástí strategie pro příští rok je navázání nové spolupráce s prozatím neupřesněným producentem čipových sad. Tím se pravděpodobně stane MediaTek, který by měl významně přispět k produkování levnějších přístrojů. Jejich cena bude začínat na 4 990 tchajwanských dolarech (tj. cca 3 602 Kč), kdežto ZenFony poháněny součástkami od Intelu odstartují na částce v přepočtu 7 221 Kč bez daně.

Zdroj: digitimes.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat