reklama

Xolo One – indická novinka se dočká Lollipopu

Xolo One – indická novinka se dočká Lollipopu
2014-10-29T15:00:01+02:00
• 29. 10. 2014

Přestože jsou chytré telefony od společnosti Xolo pro nás velmi těžko dostupné, pozornost si určitě zaslouží díky slušné výbavě za velmi lákavou cenu. Tento indický výrobce představil první zařízení, u něhož slibuje aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému Android, kterou se teprve nedávno stalo 5.0 Lollipop. Půjde tedy alespoň prozatím o jeden z nejlevnějších telefonů běžící právě na čerstvém Androidu 5.0.

Xolo One

Xolo One disponuje 4,5palcovým IPS displejem s FWVGA rozlišením (854 x 480 pixelů). Výkon mu dodává čtyřjádrový procesor MT6582M od Mediateku taktovaný na frekvenci 1,3 GHz, grafický čip Mali 400 MP2 a 1GB operační paměť RAM. Úložiště má v základu velikost 8 GB a otázku dalšího rozšíření řeší slot na paměťovou microSD kartu. Zatímco vpředu najdete pouze VGA kamerku, zadní část imitující kůži potěší 5megapixelovým fotoaparátem s BSI senzorem nebo přisvětlovací LED diodou.

Samozřejmostí je podpora oblíbené funkce dual-SIM, ale zapomenout bohužel můžete na sítě 4. generace. Celkovou výdrž obstarává 1 700mAh baterie. Pokud přihlédneme na ostatní specifikace, za zmínku stojí funkce Bluetooth 4.0, WiFi či GPS. V prodeji je na výběr ze 6 barevných variant – např. bílá, černá, červená, hnědá. Nakonec zbývá dodat cenu, která dosahuje na hranici 6 599 rupií (tj. cca 2 352 Kč bez daně).

Zdroj: xolo.in

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim