reklama

To nej z uplynulého týdne #42 – Nexus 6, Nexus 9, iPad Air 2 a iPad mini 3

To nej z uplynulého týdne #42 – Nexus 6, Nexus 9, iPad Air 2 a iPad mini 3
2014-10-19T16:48:17+02:00
• 19. 10. 2014

Microsoft a chytré hodinky

Gigant z Redmondu zatím nenastínil své plány v oblasti chytrých náramků a hodinek, ale už nyní má svou klávesnici pro Android Wear. Možná tak testuje postupy a principy, které mu napomohou vytvořit vlastní řešení.

microsoft-analog-keyboard

Botanicula

Konečně se dočkali majitelé zařízení s Androidem nádherné české hry Botanicula. Poprvé vyšla před více jak dvěma lety, ale za čekání to stojí.

Botanicula-Logo

Google představil nová zařízení

V první řadě zde máme nový smartphone, který spíše zařadíme mezi phablety. Nexus 6, jak se novinka jmenuje, není přímým pokračovatelem Nexusu 5. Mnoho zájemců bude odrazeno větším displejem a omezenou dostupností. Předobjednat si jej budou moci zákazníci v USA skrze Google Play. Další dostupnost bude oznámena později.

N6-moreeverything-1600

Další nováčkem je Nexus 9, který je výjimečný hned v několika ohledech. Jedná se o první Android zařízení s 64bitovým systémem a zároveň je Nexus 9 vstupenkou pro HTC na tabletový trh.

N9-keyboardlow-1600

Nemůžeme opomenout ani Android 5.0 Lollipop, který se začne šířit již za několik týdnů. V tuto chvíli je k dispozici vylepšená developer preview verze. Výrobci zařízení navíc dali vědět, kdy se majitelé dočkají nového systému.

iPad Air 2 a iPad mini 3

Apple na druhý den po představení novinek od Googlu uvedl modernizovanou řadu iPadů. Největší pozornost byla věnována iPadu Air 2, který je nyní ještě tenčí. iPad mini 3 prošel jen minimální změnou. Zajímavostí je, že se Apple přímo nepochlubil svou novou SIM kartou.

9to5-image-2014-10-16-at-1-42-46-pm

Srovnání novinek

Po představení zásadních novinek od Applu a Googlu jsme se pustili do tabulkového srovnání všech zařízení. Jedná se o čistý souboj specifikací.

Spec-Shootout-Nexus-9-vs-iPad-Air-462264-2

Google a Material Design

Nový designový směr Material se začíná prodírat mezi aplikace a to zejména těch od Googlu. Postupně dochází aktualizacím a do několika týdnů bychom se mohli dočkat ještě několika změn. V  tuto chvíli se zaměřil na Google Play Hry a Filmy. Novinek si lze všimnout už i v Developer Preview verzi systému, kde jsou základní aplikace pozměněny.

materialdesign-goals-landingimage_large_mdpi

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #41 – Material Design, HTC EYE a nové tablety od Lenova

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim