reklama

Android Wear, TV a Auto – výrobci budou moci měnit systém (časem)

Android Wear, TV a Auto – výrobci budou moci měnit systém (časem)
2014-10-20T07:10:00+02:00
• 20. 10. 2014
1

V červnu tohoto roku jsme vás informovali, že systémy Android Wear, TV a Auto jsou uchráněny před změnami na straně výrobců. Tato zpráva potěšila nejednoho fanouška systémů od Googlu. Výsledek je v tuto chvílí viditelný zejména u hodinek. Nezáleží, jaký výrobce je vyrobí, všechny mají stejný vzhled prostředí. Jediné odlišnosti najdeme v grafickém znázornění zobrazovaného času.

android-tv-auto-wear

Něco podobného by si nejeden uživatel přál u běžného systému Android pro smartphopny. Bohužel se zdá, že tato restrikce pro výrobce nebude trvat donekonečna. Jeden z viceprezidentů v Googlu, Hiroshi Lockheimer, se nechal slyšet rozhovoru, že zmíněné omezení nemusí mít dlouhého trvání.

Bylo zavedeno zejména pro potřeby Googlu, aby se ujistili, že současný stav je optimální. Nechtěli, aby hned při začátku rozšiřování systému se objevovaly nejrůznější verze, což by mělo za následek zpomalení aktualizací. V tuto chvíli má vše pod palcem sám Google, tudíž se nemusí až tak moc ohlížet na úpravy ze strany výrobců. Google chce výrobce přinutit spíše k tvorbě vlastních aplikací, které jen rozšíří možnosti Androidu Wear.

Pokud tento plán vyjde a někdy v budoucnu dojde ke zrušení omezení, výrobci pravděpodobně již nebudou přepracovávat aplikace, aby se staly nativní součástí systému v podobě nějaké nadstavby. Uvidíme, jak se systémy Android Wear, TV a Auto vyvinou a jak moc Google uvolní ruce výrobcům.

Zdroj: recode.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Libor Foltýnek

20. 10. 2014, 7:39

Takže Google vlastně vydal jen preview systému a čeká, co na to lidi? Pěkné, pěkné… Je pravda, že první hodinky co jsem měl podle toho vypadaly (použitelné asi jako Android 1.6)
Zaplácávat přímo systém snad výrobci nebudou, ale nemít prakticky možnost volby také není podle mě správná cesta

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim