reklama

iPad Air 2 disponuje tříjádrovým procesorem a 2GB RAM

iPad Air 2 disponuje tříjádrovým procesorem a 2GB RAM
2014-10-23T11:46:37+02:00
• 23. 10. 2014

Při představení nových produktů se společnost Apple nikdy nechlubí, kolik jader má jejich procesor, nebo kolik operační paměti má nový model. U představení iPadu Air 2 s novým procesorem Apple A8X tomu nebylo jinak a tak jsme dodnes vlastně nevěděli přesné specifikace toho nového procesoru. Předpokládali se stejné parametry jako u Apple A8 v nových iPhonech, tomu tak ale není a nový iPad nabízí vyšší výkon.

camera_large

Procesor Apple A8X disponuje celkem třemi jádry na frekvenci 1,5 GHz, aspoň podle benchmarku. Má tedy oproti standardnímu A8 o jedno jádro více. Díky tomu získala novinka v benchmarku Geekbench zaměřeném na výkon více jader 4477 bodů, přičemž iPhone 6 dosáhl pouze 2879. To je celkem nárůst výkonu o 55 procent. Nový iPad Air 2 je tedy nejvýkonnější zařízení s iOS. Důležitou inovací je potom také větší paměť RAM. Ta činila v iOS zařízeních od třetího iPadu z roku 2012 jen 1 GB. Nyní novinka přináší paměť 2 GB. To jistě zajistí uchování více aplikací pamětí.

ipad_air_2_geekbench_multi

Vyšší výkon a větší RAM možná naznačují blízký příchod multitaskingu, kdy poběží dvě aplikace vedle sebe. Spekulace ohledně této záležitosti se objevily již dříve spolu s betaverzí iOS 8. Jelikož jsme se v pondělí dočkali vydání verze 8.1, v přípravě je již pravděpodobně verze 8.2, která by tuto funkci mohla obsahovat.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat